Молочниця — інфекційне захворювання. Не багато хто знає про причини появи інфекції, особливості протікання, наслідки та можливі варіанти лікування цього захворювання без шкоди для здоров’я, виходячи зі стану вагітності.
Інструкція
- Причини появи молочниці
Збудником молочниці є кандида, тому молочницю по-науковому називають кандидозний кольпіт або просто кандидоз. Це захворювання інфекційного характеру, тому воно, як і інші інфекції може вплинути на здоров’я плоду, відповідно, лікувати її необхідно і чим раніше, тим краще. Крім цього в останньому триместрі позбавитися від молочниці необхідно і для мами, тому що кандида пересушує порожнину піхви, що потім може звернутися до чисельні розриви під час пологів. - Виявляється молочниця при зниженому імунітеті, носінні синтетичного та тісної білизни, неправильному, нераціональному харчуванні, прийомі деяких гормональних препаратів, хронічних захворюваннях сечостатевої системи і шлунково-кишкового тракту. Крім цього, кандидоз передається статевим шляхом. У вагітних прояви захворювання загострюються і протікають в прискореному темпі, також і поява її у вагітних часто обгрунтовано зміною гормонального стану, що призводить до порушення мікрофлори піхви.
- Симптоми
Симптоми молочниці: рясні, творожистие виділення з неприємним кислуватим запахом, сильний свербіж і печіння статевих органів. Загострення симптомів починається після водних процедур, статевого акту і вночі. Незважаючи на наявність перерахованих вище симптомів, необхідно здати мазок на наявність кандиди і тільки тоді починати лікування, тому що ті ж симптоми можуть викликати і інші інфекційні захворювання. - Лікування
Лікування, обмежене станом вагітності не позбавить від кандиди, але усуне симптоми, які й можуть заподіяти шкоду жінці і плоду. Обов’язково повинен проходити лікування і статевий партнер, а статеві акти на час лікування повинні бути захищені презервативами. - Чоловікові дозволено приймати всі наявні дієві препарати, вагітної з таблеткового лікування дозволяється «Пімафуцин», який, навіть у великих дозах не може принести шкоди, а також місцеві види ліків. До них можна віднести спеціальні креми і вагінальні свічки, що містять ністатин і Пимафуцин. Використання препаратів з вмістом клотримазолу (Канестен) не допустимо. Обов’язково разом з лікарськими препаратами призначають полівітаміни та препарати, які зміцнюють імунітет.
- Крім медикаментозного лікування варто виділити народні засоби: спринцювання і ванночки розчином соди, настоєм календули або кори дуба. Також досить дієвим є обробка стінок піхви тампоном, змоченим розчином бура в гліцерині або звичайною зеленкою. Такий спосіб механічно видаляє міцелій грибів.