Як позбутися від говірки


 

Послухавши, як людина говорить, можна скласти певну думку про його культурному рівні. Щоб ваша мова почала наближатися до ідеалу, треба серйозно зайнятися її коригуванням. Сьогодні для цього розроблено багато різних вправ.


Інструкція

  1. Якщо ви людина «мовної» професії — вчитель, адвокат, політик чи актор, вам необхідно навчитися правильно говорити. Користуйтеся аудіозаписами з еталонним вимовою, порівнюючи їх із записом свого голосу. Цей спосіб підійде в тому випадку, якщо ви добре засвоюєте матеріал «на слух».

  2. Поєднуйте ударний склад з найбільш сильним рухом тіла, у випадку, якщо ви людина з кинестическая модальністю (тобто вам простіше закріпити матеріал, включаючи в роботу тіло).

  3. Використовуйте таблиці і малюнки, намагаючись максимально задіяти зорове сприйняття, якщо у вас є схильність до візуалізації.

  4. Щоб навчитися правильному виділенню ударного складу в слові, вимовляючи слова, виділяйте за допомогою помаху руки або кидка м’яча ударний склад. Підбирайте слова, що мають однаковий ритмічний малюнок, наприклад, «ваза, база, троянда», плескаючи в долоні на ударному складі.

  5. Читайте по складах тексти гомерівських творів, набираючи повітря на повні груди, поступово прискорюючи темп читання, ця вправа дуже добре допомагає позбутися від говірки. Ним користуються при виправленні мовлення в багатьох вищих навчальних закладах, що готують людей акторських професій.

  6. Вивчіть, яке положення мови, щелеп і губ має бути, коли ви вимовляєте певні звуки, і намагайтеся коригувати їх у процесі проголошення слів. Не покладайтеся лише на власні м’язові відчуття, закріплюйте кожну позицію мовного апарату, вимовляючи склади перед дзеркалом.

  7. Дотримуйтесь послідовність при виправленні говірки. Прослуховуйте аудіозаписи із зразками літературної вимови. Пам’ятайте, що виправити говір неможливо за дуже короткий час. Ваша цілеспрямованість у поєднанні з систематичними заняттями стануть гарантією вашого успіху на шляху до літературної вимови.