Як позбутися від лихослів’я

Як позбутися від лихослів'я

Кепські слова народжуються від поганих думок, при цьому, як з’ясували вчені, вголос вимовляється лише частина з них. А все інше — невисловлене — «кипить» всередині людини. Якщо оточуючі жахаються від почутого, страшно уявити те, що вони могли б почути, надумай кожен лихослов вилити з себе все. Нормальної людини не може не пригнічувати, не обтяжувати цей внутрішній вантаж, багато хто хотів би позбутися від лихослів’я, та не знають — як. Адже щоб отримати свободу від лайливих слів, недостатньо контролювати себе і свої фрази, треба вичистити душу на рівні думок, тільки тоді буде видалений корінь проблеми. А для цього є спеціальні вправи і методи.

Інструкція

  1. Заведіть словник хороших слів. Недостатньо рішення не говорити поганого, треба вчитися по-новому виражати емоції. Для цього належить збагатити лексикон незвичними словами і фразами. Спостерігайте, що говорять оточуючі. Якщо вважаєте фрази підходящими для нового життя, записуйте в словничок. Щодня перечитуйте знахідки і впроваджуйте слова в спілкування. Перед тим, як дзвонити по телефону, налаштуйтеся вимовити в розмові конкретну фразу. Так звикнете до іншої мови.
  2. Повідомте знайомим, щоб перестали лихословити у вашій присутності. Якщо хтось продовжує стояти на своєму, перестаньте спілкуватися з такою людиною. Слова, повторені кимось кілька разів, запам’ятовуються, перетворюються на думки, а потім просяться назовні, і все йде по другому колу. Тому уникайте людей, які не бажають очищатися від внутрішньої скверни.
  3. Перестаньте відвідувати місця і переглядати передачі, де використовується засмічена мова.
  4. Для очищення лексикону читайте книги класиків. Сходіть в муніципальну бібліотеку, де можна безкоштовно взяти на будинок книги Толстого, Достоєвського, Чехова, Горького та інших письменників, в повній мірі володіють прекрасним і могутнім. Для багатьох читачів ця література є ліками після прочитання книг деяких сучасних авторів, виданих в сумнівних видавництвах.
  5. Спілкуйтеся з дітьми і спостерігайте, як вони виражають емоції. Деякі діти навчилися від дорослих лихослів’я, але є виховані хлопчики й дівчатка, які виражають страх, обурення, радість, захоплення, невдоволення нормальними фразами. Вони не тримають емоції всередині, у них можна вчитися говорити і мислити чисто.
  6. Заведіть нові знайомства. Деякі люди ніколи не вимовляють поганих слів. Шукайте місця, де можна зустрітися з такими співгромадянами, знаходьте спільні інтереси для спілкування. Яке оточення зможете створити, такий стане й мова.
  7. Якщо вірите в Бога, моліться про позбавлення від поганих думок, тоді не буде і непотрібних слів в лексиконі.
  8. Пишіть твори або ведіть щоденник. Письмову мову легше контролювати, тому що достатньо часу для обдумування. Практикуйтеся протягом місяця і навколишні вражена змін всередині вас.