Як позбутися від нічних кошмарів


 

Що б ви не бачили в своєму сні: перекошені злістю особи, природні катаклізми, полчища комах, які повзуть до вас — це всього лише нічний кошмар. Немає нічого поганого, якщо одного разу він вам присниться, але якщо він лякає вас кожну ніч, пора прийняти заходи. Щоб спати умиротворено, перш за все, треба розібратися з причинами неспокійного сну.



Інструкція

  1. Кошмар від переїдання. Сучасний графік життя такий, що людина приходить додому пізно ввечері, їсть подвійну порцію вечері, тому, що сильно голодний і втомився. Потім лягає спати. І тут йому є страшні люди, які катують його або душать. Насправді, організм намагається переварити те, що до нього надійшло. Серце важко стукає, важко дихати. Що робити в цьому випадку, вирішувати вам. Або гуляти перед сном, або їсти раніше.


  2. Стреси, хвилювання, втому. Все частіше люди забувають про себе, про свій відпочинок, про те, що вони не залізні і їм теж потрібен відпочинок. Перевірка на міцність свого організму у вигляді: недосипання, недоїдання, виснажливої ​​важкої роботи, дає множинні наслідки. Серед них нічні кошмари, які стають нормою. У першу чергу слід відпочити: позайматися спортом, погуляти в приємній компанії, виспатися, збагатити раціон, змінити рід діяльності.


  3. Внутрішні хвилювання, переживання. У переліку причин кошмарів можна знайти особисті переживання, які можуть бути усвідомленими чи ні.

    1. Допомагає ведення щоденника. Ви записуєте, що конкретно приснилося, потім коротко відзначаєте події, які сталися у вашому житті в наступні дні. Періодично, перечитуючи записи, постарайтеся знайти взаємозв’язок подій.

    2. Замальовка сну. Потрібно намалювати, що ви бачили. Потім переглянути картинки і спробувати зрозуміти, що саме вас налякало. Потім подумати, на що схоже те, що ви запам’ятали на папері.

    3. Записи попередніх днів. Потрібно виписати всі відбулися з вами події, не розбираючи, що ви вважаєте важливим, а що — ні. Потім слід кілька разів переглянути список і подумати, що дійсно вас хвилює, викликає тривогу. До чого ваші думки повертаються постійно.

    Описані три методи можуть допомогти, коли ви не знаєте, що ж так сильно турбує вас днем, що ви не можете розслабитися і відволіктися від цих думок навіть вночі. По суті, причина повинна перейти з підсвідомості у свідомість.
    Якщо перераховані способи не підійшли, зверніться до психолога.


  4. Страх, сумніви, образи. Боятися чогось абсолютно нормально, це природна реакція. Вона є базовим емоційним процесом. У малих дозах страх корисний. Але якщо це почуття гіпертрофовано, життя стає нестерпним. У таких ситуація, щоб позбутися від кошмару, потрібно впоратися зі своїми страхами та переживаннями. Можна їх перебороти, прийняти, змиритися, зрозуміти, що вони не так жахливі як здаються.

    Є наступний дієвий спосіб. Якщо ви боїтеся якоїсь події, уявіть найгірший варіант його розвитку в яскравих фарбах, відчуйте його. Прийміть цю ситуацію і зрозумійте, що гірше вже бути не може. Після цього, почніть активного шукати вихід із ситуації, коли б вона сталася або способи її запобігання.


  5. 5. Сильні негативні емоції. За день з людиною відбувається безліч подій, якісь запам’ятовуються, якісь залишаються в пам’яті, навіть якщо ви про них не думає. Найпростіше, це добре провітрити приміщення перед сном, погуляти самому, лежачи в ліжку оживити приємні спогади і заснути в хорошому настрої.


  6. 6. Таємні бажання. Можливо ви чогось пристрасно бажаєте, але в силу яких-небудь причин, намагаєтеся вдавитися в собі це почуття. Внутрішнє незадоволення приходить до вас вже в спотвореному вигляді в кошмарі. Слухайте себе, відгукуйтеся на поклик внутрішнього голосу і не змушуйте себе робити те, чого щиро не хочеться.



Корисні поради

Крім іншого, добре допомагає забути кошмари наступна фраза: куди ніч, туди й сон.
 Якщо ви злякалися того, що наснилося і хочете скоріше це забути, промовте цю пропозицію кілька разів і спробуйте знову заснути.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.