Попелиці часто вражає не тільки садові, але і кімнатні рослини. На сьогоднішній день існують різні методи боротьби зі шкідником. Для цього існує ряд хімічних препаратів, але в умовах квартири краще віддати перевагу більш безпечним народним методам.
Вам знадобиться
- Садовий вар
- Вапно
- Розчин карбофосу
- Часник
- Тютюн або махорка
- Деревна зола
- Чистотіл
Інструкція
- Тільки комплексний підхід, що включає профілактику та боротьбу зі шкідником, дозволить позбавитися від попелиці на рослинах.
Видаліть зі стовбурів відшарувалася кору, обробіть всі тріщини і пошкодження садовим варом і побілити стовбури розчином вапна. - До розпускання бруньок та початку вегетації обприскати дерева і чагарники розчином карбофосу, в концентрації 75-100 г сухої речовини на 10 літрів води.
- Приберіть з ділянки все не перепріли за зиму рослинні залишки, бур’ян.
- Щоб уникнути появи попелиці на кімнатних рослинах, регулярно оглядайте листя, видаляйте сухі частини рослин, періодично мийте їх під проточною водою або обприскуйте з пульверизатора.
- Для боротьби зі шкідником можна використовувати препарати: Актара, Актеллік, Фітоверм, Інта-Вир, Децис і т.д., але не забувайте, що комаха легко звикає до препаратів, тому їх не слід використовувати частіше 2-3 разів за сезон.
- Не менш ефективно позбутися від попелиці на рослинах допомагають народні засоби, наприклад, настої і відвари різних трав. Саме їх краще віддати перевагу в період активного росту рослин, оскільки вони не тільки дозволять знищити шкідника, але й не принесуть шкоди корисним комахам. Найчастіше використовують такі розчини:
Часниковий настій. Подрібнені зубки часнику (100 г) залийте 3 літрами води і дайте настоятися 3 години, потім розбавте вдвічі і обприскати рослини свіжим розчином. - Тютюновий настій. На 10 літрів води візьміть 400 г махорки, або тютюну, і 40 г мила, прокип’ятіть 30 хвилин, охолодіть, процідіть і обприскати рослини.
- Деревна зола. Необхідно настояти 2 ст. деревної золи в 10 літрах води, додати 40-50 г мила і обприскати рослини.
- Відвар чистотілу. Свіжі (300-400 г) або сухі (100 г) рослини залити 1 літром води і настояти протягом доби. Отриманий настій прокип’ятити 30 хвилин, процідити і використовувати для обприскування.
- Крім описаних вище засобів можна використовувати настої листя помідорів, картоплі, кульбаби, тагетиси, цибулиння і.т.д.