Майже половина жінок, які чекають малюка, на певних термінах вагітності стикаються з цією особливістю організму. На жаль, запори у вагітних зустрічаються чи не частіше, ніж яскраво виражений токсикоз. Боротися з цим явищем важко, але можливо. Причини виникнення запорів пов’язані зі зміною гормонального фону.
Вам знадобиться
Сухофрукти, мед, овочі, фрукти, вода.
Інструкція
- Про ліки на цей період можна забути. Під час вагітності доведеться регулювати проблеми зі стільцем лише збалансованим харчуванням. Лікарська терапія, за допомогою якої можна здійснити лікування запорів у вагітних, повинна бути узгоджена з лікуючим лікарем. Найчастіше рекомендації стосуються нормалізації харчування, а не прийому медикаментозних засобів. Навіть здається безпечною, звичайна клізма на певних термінах вагітності може спричинити непотрібні скорочення матки.
- Для жінок, які стикаються з такою проблемою, не існує універсальних рекомендацій. Одним допомагає звичайний стакан води, випитий натщесерце, для інших краще, щоб це була не кип’ячена вода, а настій чорносливу та кураги. Для нього необхідно ввечері добре промити кілька ягід даних сухофруктів, після чого залити їх склянкою окропу. Вранці залишиться лише випити 100-150 грам настою і поснідати виключно корисними сухофруктами. Ще один спосіб — з’їдати перед сніданком столову ложку особливої вітамінної суміші. Готується вона з кураги, чорносливу, фініків, лимонів і родзинок, прокручені через м’ясорубку і змішаних з медом.
- Для того щоб запобігти запори, необхідно вживати більше клітковини, що міститься в овочах. Салат з буряка з чорносливом на сніданок, доповнений склянкою свіжого соку — один з варіантів корисних страв. Перед сном необхідно випивати 200-300 грам кефіру чи іншого кисломолочного продукту. Таке харчування буде не тільки рятівним для кишечника, а й здоровим для майбутнього малюка.
Корисні поради
Кількість мучного краще обмежити, щоб не погіршувати ситуацію.