Час, коли всі речі прали руками, безповоротно пішло в минуле. Тепер майже кожен може дозволити собі пральну машинку, але мистецтво прання і раніше нікуди не пішло. Як би не були автоматизовані програми на вашій машині, без вміло використання вони марні. До того ж є кілька секретів прання, які універсальні і в наш техногенний вік.
Інструкція
- Почнемо з замочування. Якщо речі попередньо замочені, то прання буде набагато ефективніше. Виняток становлять лише тканини тваринного походження, волокна яких від тривалого перебування води втрачають міцність. Замочуйте білизна при температурі не вище 40 С, інакше деякі забруднення органічного походження лише закріпляться. Як і при пранні, не можна замочувати різнокольорові тканини в одному тазу.
- Тканини рослинного походження замочуйте на ніч в розчині кальцинованої соди (1 ст.л. на 10 літрів води), попередньо намиливши забруднені місця господарським милом або «антіпятіном». Відмінно відбілює і полегшує прання скипидар. Його можна додавати під час замочування. Зрозуміло, використовувати потрібно очищений скипидар (3 ст.л. на 10 літрів води). Рушники з кухні та інші вироби з жирними плямами замочіть у воді, з додаванням 1 ст. л. оцту і скипидару.
- Прати тканини з бавовни, льону, конопель потрібно після замочування, попередньо віджавши, при температурі 60-90 С. Секрет м’якості махрових виробів в тому, що після прання їх потрібно замочити у підсоленій воді і після не гладити.
- Тепер про прання делікатних тканин. До них відносять тканини з натурального шовку та вовни, синтетичних волокон, тонкий трикотаж, батист, мереживо. Для їх прання краще використовувати гелі та рідини. Для прання одягу з шовку і вовни не можна використовувати засоби з ензимами, так як вони руйнують волокна. До складу засобів для делікатних тканин повинен входити ланолін та інші пом’якшувачі, які не дадуть кофтині з кашеміру або китайського шовку деформуватися. Закладаючи такі речі в машинку, не наповнюйте її більш ніж наполовину і ставте програму «делікатного прання». Чи не віджимайте їх ні в машинці, ні вручну. Просто вийміть речі і розвісьте над ванною, щоб вода скла.
- З мереживами потрібно поводитися дуже обережно. Спочатку замочують на 2 години, а потім закладають в машинці в спеціальному мішечку. Серветки з мереживами перед пранням пріметивают до білої тканини, перуть і прасують разом з нею, тоді ви не ризикуєте зіпсувати їх форму.
- Стираючи вироби з тонкої вовни, додайте в останню воду для полоскання ложку гліцерину. Це пом’якшить їх і дозволить уникнути усадки. Також речі з вовни необхідно правильно висушити. Щоб це зробити, потрібно, розклавши виріб на площині, розправити всі шви і прибрати подалі від батареї. Тоді кофточка або шарф буде дуже м’якою і пухнастою.
- Тонкі шовкові речі дуже линяють, тому краще їх віддати в хімчистку, або прати окремо в теплій воді, полоскати з оцтом і прасувати у вологому стані з вивороту.