Бажання мати різноманітний і яскравий гардероб цілком зрозуміло, але складно підтримувати його в належному вигляді. При пранні речі починають линяти, колір блякне, і обновка вже не радує око. Спробуйте прати так, щоб річ не линяла.
Інструкція
- Перед пранням розсортуйте одяг. Ніколи не стирайте разом речі помаранчевих, жовтих і червоних кольорів з речами зеленими і синіми. Чорно-білі речі періть окремо від усіх інших.
- Якщо ви придбали нову кольорову річ, то спочатку її колір. Для цього замочіть у холодній підсоленій воді. На літр води візьміть столову ложку кухонної солі. Замочування продовжуйте протягом години. Бавовняну річ помістіть на 10 хвилин у воду з додаванням скипидару — на 2 літри води візьміть 1 столову ложку. Після цього слід речі ретельно прополоскати і приступати до прання.
- Чи не намилюйте речі під час ручного прання, краще використовуйте готовий мильний розчин або піну. Стираючи одяг у машинці, використовуйте спеціальні засоби для кольорових речей.
- Після прання прополощіть одяг рожевого, жовтого і блакитного кольору в розчині оцту. Для його приготування розведіть столову ложку 9% оцту в літрі води. Якщо ви полощіть одяг в машинці додайте у воду 5 столових ложок. При полосканні речей синіх і червоних квітів, додайте у воду чайну ложку харчової соди на літр води. Чорні речі полощіть з додаванням щіпки солі.
- Якщо на вашій речі є візерунок, вишитий кольоровими нитками, то перед пранням замочіть її в холодній підсоленій воді. Періть подібний одяг в мильній воді, а під час останнього полоскання додайте трохи оцту.
- Вовняні речі не злиняють, якщо для видалення забруднень ви використовуєте розчин порошку гірчиці.
- Після прання яскравих кольорових речей з мохеру прополощіть їх з додаванням у воду 2 — 3 ложок гліцерину. Це пом’якшить одяг і допоможе фарбі проявитися яскравіше.