Як правильно утримувати домашню аптечку

Як правильно утримувати домашню аптечку

На випадок, якщо вдаватися до виклику лікаря немає потреби або, навпаки, потрібно швидше допомогти людині до його приїзду, і повинна існувати домашня аптечка. Важливо, щоб у ній все було впорядковано і зрозуміло, щоб при екстреної ситуації не перемішувати всю гущу таблеток та інших ліків у пошуках потрібного, а відразу ж це «потрібне» знайти.

Інструкція

Для початку аптечку потрібно перебрати і викинути з неї всі прострочені препарати.

Якщо у вашій сім’ї є людина з певним захворюванням, відкладіть окремо всі пов’язані з його хворобою ліки.

Решта препарати розділіть на групи. Нехай одна з них буде протизастудні. Складіть в неї оксолінову мазь, Арбідол або Інтерферон — ці ліки профілактичні. У цій групі обов’язково повинен бути жарознижувальний Парацетомол. Додайте ще коштів від болю в горлі і відхаркувальні мікстури, і перша група укомплектована.

У наступному відділенні розкладіть знеболювальне. Цитрамон від головного болю і сильніший Баралгін.

Далі збирайте ліки для сердечників. Сюди можуть входити і просто заспокійливі препарати такі, як валерианка, пустирник, Корвалол, і ліки серйозніша — Валідол і Нітрогліцерин. Обов’язково вкладіть до цієї групи Аспірин, який розріджує кров.

У четвертій групі зберіть ліки, що допомагають при порушенні роботи травного тракту. Тут має бути і активоване вугілля, яке приймають при здутті живота і отруєннях, і Но-шпа, що знімає спазми, і Лоперамід, який приймають при проносах, а також Регулакс при запорах. На випадок гострого болю в шлунку майте Мезим.

Повинен бути в аптечці і ряд протиалергічних ліків — Супрастин або в’єтнамська зірочка (хоча вона — засіб взагалі універсальне).

Від всіляких ран і порізів у вас завжди повинні бути бинти, вата, пластирі та антисептичні розчини типу зеленки або йоду.

Крім того, подбайте, щоб у аптечці завжди був термометр і тонометр. Але намагайтеся просто не хворіти, щоб поменше вдаватися до допомоги ліків.