Як правильно вибрати вуз

Як правильно вибрати вуз

Вищий навчальний заклад — це ще один щабель у доросле самостійне життя. Шкільні роки позаду: здані іспити, пролунав останній дзвінок. Тепер перед вами постав вибір вузу — самий відповідальний і серйозний крок. Як правильно обрати навчальний заклад?

Інструкція

  1. Спочатку подумайте, чим ви хочете займатися надалі. Для цього проаналізуйте всі свої захоплення, інтереси, фінансові можливості, розумові здібності, розставте пріоритети. Зважте всі «за» і «проти», порадьтеся з близькими. Також ви можете отримати інформацію про затребуваність кадрів в тій чи іншій галузі у вашому регіоні.
  2. Після того як ви виберете спеціальність, дізнайтеся про всі навчальні заклади, розташованих в найближчому регіоні. Зробіть акцент саме на вашій спеціальності або наближених до неї факультетах. Наприклад, ви хочете отримати освіту за профілем «Податки та оподаткування»; якщо його не виявиться, можете дізнатися про спеціальність «Фінанси та кредит».
  3. Отриману інформацію фіксуйте на папері — так ви зможете не тільки запам’ятати, але й надалі порівняти всі запропоновані вам варіанти. Для того щоб вибрати найбільш відповідний варіант, зробіть таблицю, яка міститиме такі графи, як «Вік навчального закладу», «Місце розташування корпусу», «Організація навчального процесу», «Умови вступу», «Можливість подальшого працевлаштування випускників».
  4. Також ви повинні подумати над способом навчання: тобто чи це буде платно, або ж безкоштовно. Дізнайтеся в приймальній комісії про конкурс, якщо ж навчання платне — слід уточнити вартість.
  5. Крім цього існує і форма навчання: очна, заочна та вечірня. Очна форма передбачає щоденне відвідування аудиторних занять, тобто семінарів, лекцій протягом навчального тижня, що складається з 5-6 днів на тиждень. Заочна форма включає скорочену програму, цей спосіб навчання відмінно підходить для працюючих студентів. Як правило, відвідування лекцій і здача сесії проводиться протягом досить-таки короткого часу (1-3 місяців). Вечірня форма навчання є змішаною, тобто ви протягом тижня 3-4 дня присвятіть лекцій, семінарів.
  6. У тому випадку, якщо ви є іногороднім громадянином, слід отримати інформацію і про надання місця в гуртожитку, а також про умови утримання житлових приміщень. Отримавши всі отриману інформацію і розставивши пріоритети, зробити вибір буде легше.