Як правильно здати аналіз сечі


 

Аналіз сечі є обов’язковим дослідженням для всіх груп хворих. Від правильності збору матеріалу залежить достовірність результатів, а значить, точність діагнозу і вибір схеми лікування.



Вам знадобиться

— стерильний контейнер.

Інструкція

  1. Загальний аналіз сечі рекомендується здавати не тільки хворим, але й здоровим людям. Він дозволяє виявити відхилення в роботі сечовидільної системи на ранніх стадіях хвороби. Дослідження може визначити не тільки запальні захворювання, але і порушення обміну речовин.
  2. Ретельно вимийте і простерилизуйте ємність, яка буде використана для збору та доставки сечі в лабораторію. Для зручності можна придбати в аптеці спеціальний одноразовий контейнер для біоматеріалів. В деяких платних лабораторіях напередодні дослідження можна отримати тару — безкоштовно або під заставу. Згодом ця сума буде вирахувана з вартості дослідження.
  3. Збирайте сечу відразу після пробудження. Важливо, щоб сечовий міхур був наповненим, тому останній похід в туалет повинен бути мінімум за 4-6 годин до цього.

    Спочатку проведіть ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Не використовуйте мило і будь антисептичні розчини. Попадання їх часток в зразок сечі зробить результат дослідження недостовірним. Обполосніть кип’яченою водою зовнішні статеві органи, після чого промокніть залишки вологи чистим рушником або паперовою серветкою.


  4. Чоловікам необхідно відсунути шкірну складку, щоб звільнити отвір сечівника. Жінкам слід ввести в піхву ватяний тампон, щоб у зразок сечі не потрапили виділення.

    Першу і останню струмінь сечі злийте в унітаз. У них може міститися незначна кількість бактерій, які негативно вплинуть на результат дослідження. В приготованому контейнері повинна бути тільки середня порція сечі. Бажано не переривати сечовипускання в процесі збору матеріалу.


  5. Щільно закрийте контейнер і доставте сечу в лабораторію. Бажано зробити це протягом 1,5-2-х годин після її збору. В іншому випадку контейнер з сечею необхідно поставити в темне прохолодне місце, де термін зберігання зразка збільшиться до 3-5 годин.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.