Уміння правильно представляти людей один одному в суспільстві зумовлене правилами етикету. Важливо знати, кого і як знайомити, правила процедури. Таким чином створюється враження про виховання людини в цілому і його поведінку в соціумі.
Інструкція
- Представляйте чоловіка жінці, молодшого за віком — старшому, співробітника — керівнику. Якщо ви знайомите між собою ровесників або людей, рівних по положенню, слід представити першим більш близької вам людини, наприклад, брата — своєму знайомому. Відомою, заслуженої особистості, представляючи людей, називають їх імена в односторонньому порядку (передбачається, що ім’я людини всім і так відомо).
- Представляйте сестру, дружину, чоловіка, дітей словами: «моя дружина», «мій брат» і т.д. Виняток із правил становить знайомство з матір’ю або батьком, всіх людей представляють батькам, а не навпаки.
- Вимовляєте ім’я та прізвище людини чітко, коли уявляєте чи знайомите його з кимось. Якщо ви не впевнені у своїй пам’яті щодо особистих даних інших людей, боїтеся, що вимовите їх неправильно, доцільно запропонувати: «Знайомтеся, будь ласка …».
- Перепитаєте ім’я та прізвище людини, якщо ви їх не розчули, це допустимо. При зверненні не можна спотворювати ім’я. Тактовно дізнайтесь дані і все.
- Подавайте руку людині, після того, як вам його представлять. Жінка простягає долоню чоловікові, старший подає її молодшому, керівник — підлеглому. Якщо представили комусь вас, почекайте поки не буде ініціатива рукостискання від нового знайомого.
- Зверніть увагу, чоловік, якого представили, у випадку, якщо він сидить, повинен встати. Жінка робить це в тому випадку, якщо її знайомлять з жінкою більш старшого віку, або з чоловіком похилого віку. Молодим дівчатам, знайомлячись з дорослими, рекомендується вставати.
- Представляйте у великому суспільстві знайомте людини відразу з усіма гостями або присутніми, назвавши його ім’я, по батькові та прізвище. Господиня чи господар знайомлять гостей один з одним. Новоприбулі чекають поки їх познайомлять.
- Дотримуйтесь правил етикету на вулиці. Якщо ви йдете з кимось і раптово зустрічаєте знайомого, не треба уявляти свого супутника, якщо зустріч не тривала. Супутник повинен відійти убік і почекати Якщо розмова затягується, вам треба представити незнайомих між собою людей один одному. Якщо ви не хочете цього робити, просто завершіть розмову, щоб не змушувати себе довго чекати.
- Можете не представлятися людям або сусідам по купе, посадкового місця, якщо ви перебуваєте в дорозі (у поїзді, на літаку, на пароплаві і т.д.). Вам слід це зробити лише в тому випадку, якщо в розмові з’ясуються ідентичні інтереси, захоплення і т.д.
- Будучи постояльцем готелю або перебуваючи на відпочинку в санаторії і, зустрічаючись з незнайомими людьми за загальним столом, знайомитися не обов’язково. Тут ви можете обмежитися легким поклоном, вітаючи співтрапезників. Цього жесту цілком достатньо, щоб люди зробили висновки про тиск, повазі.