Особливістю вітчизняного програмування є те, що автор 90% часу витрачає на створення прекрасної програми, і тільки 10% на те, щоб правильно її подати. Такий підхід не завжди приносить бажані плоди, адже зустрічають все-таки по одягу.
Інструкція
- Потурбуйтеся про те, щоб програма мала презентабельний вигляд. Перш за все це стосується дизайну і інтерфейсу. Користувач в більшості випадків вибере програму, якою буде зручно користуватися, ніж більш функціональну, але з менш красивим інтерфейсом. Тому, створення красивої «обкладинки» варто приділити окремий час — тоді й на представленні софт буде виглядати набагато красивіше і приємніше.
- Підготуйте продумане виступ. Не варто демонструвати програму замовнику без попередньої підготовки: для бесіди Тет-а-Тет достатньо буде просто продуманої послідовності дій і робочого білду проекту. За особистої бесідою ви зможете показати програму, відповісти на всі запитання клієнта питання і відзначити те, що він хотів би поміняти. Якщо ж вам потрібно здавати проект декільком людям одночасно, то варто підготувати презентацію, і перед початком тестового показу докладно підкреслити особливості і гідності софта.
- Розвивайте власні ораторські навички. Особливо це відноситься до тих випадків, коли презентувати доведеться відразу групі людей. Як би хороша не була програма, це не врятує, якщо людина не може впевнено і красиво розповісти про її плюси. Найлегший спосіб завоювати до себе розташування — презентувати не по папері, а в форматі живої мови. Ніколи не намагайтеся читати з листа, а звертайтеся безпосередньо до глядача, активніше жестикулюйте і в цілому, будьте більш «живим», під час виступу. Така поведінка безумовно підкреслить не тільки вас як особистість, але і вашу впевненість у якості програми.
- Напишіть міні-рецензію. Якщо програму потрібно представити на просторах інтернету в текстовому форматі, то написання невеликого тексту «на підтримку» є ниболее оптимальним способом презентації проекту. Обов’язково відзначте унікальні риси програми, стабільність і доброзичливий інтерфейс, а головне — порівняйте з конкурентами в області, виявите переваги і відмінності. Це дозволить користувачеві вирішити, чи потрібна йому саме ця програма.
Зверніть увагу
Ніколи не використовуйте негативних формулювань при описі програми. Навіть якщо софт чогось не робить, це потрібно перетворювати на гідність.