Фон мікрофона може неабияк зіпсувати вашу звукозапис або живий виступ. Мікрофон є високочутливим обладнанням, на якість роботи якого може вплинути безліч чинників, як, наприклад, порушення контактів в проводах, близькість інших пристроїв, сторонні шуми і т.д. Для того, щоб забезпечити ідеальну роботу мікрофона, перед тим, як почати звукозапис або живий виступ, необхідно ретельно провести ретельну перевірку і настройку пристрою.
Вам знадобиться
Мікрофон, комп’ютер
Інструкція
- Перевірте кабель вашого мікрофона і роз’єм «джек». Дуже часто шум створюється пошкодженим кабелем, в якому порушені контакти. Протестуйте мікрофон з різними кабелями, щоб підібрати ідеальний варіант.
- Переконайтеся, що навколо немає інших мікрофонів або пристроїв, які можуть створювати високочастотний шум, що проходить через колонки. Вітер чи будь повітряні коливання також можуть стати перешкодою для нормальної роботи мікрофону. У таких випадках рекомендується використовувати вітрозахисні насадки.
- Якщо ви використовуєте мікрофон для звукозапису на своєму комп’ютері, перевірте налаштування гучності запису в конфігурації вашої звукової карти. Відрегулюйте гучність до оптимального рівня.
- Говоріть або співайте прямо в мікрофон, як можна ближче до нього. Чим менше ви підсилюєте мікрофон, тим менше шумів він вловлює.
- Якщо ви записуєте звук на комп’ютер, то ви зможете обробити вашу запис спеціальними фільтрами для видалення шумів, які зазвичай включені в поставку будь-якого звукового редактора. Крім того, під час запису ви можете використовувати еквалайзер. Наприклад, якщо ви записуєте низький глибокий голос, і крім цього мікрофоном вловлюється високочастотний шум, то в налаштуваннях еквалайзера варто трохи прибрати високі частоти і додати нижні.
Зверніть увагу
Працювати з еквалайзером і фільтрами варто обережно, інакше звук може стати ненатуральним, плоским.
Корисні поради
Якщо ви записуєте звук будинку, то варто подбати про те, щоб простір було ізольовано від сторонніх шумів