Вода на трубах — явище звичайне, але дуже неприємне. Надмірна вологість і перепади температур сприяють розмноженню всіляких грибків і утворення великої кількості цвілі. Для того щоб цього не сталося, потрібно своєчасне усунення конденсату.
Вам знадобиться
- Груба шліфувальний папір;
- Ацетон;
- Ортофосфорна кислота;
- Епоксидна шпаклівка;
- Шпатель;
- Смужки з будь-якої тканини (можна використовувати старе простирадло);
- Товста нитка підвищеної міцності;
- Фарба (колір вибирайте за бажанням).
Інструкція
- Придбайте всі необхідні матеріали для боротьби з конденсатом на трубах. Попередньо зробіть заготовки тканинних бинтів. Для цього ви можете нарізати стару простирадло на смужки шириною п’ять-шість сантиметрів або використовувати будь-яку бавовняну тканину. Скачайте бинти в рулони для зручності в майбутній роботі. Чим більше ви заготовите рулонів і чим довше будуть смужки, тим краще — не доведеться надовго перервана в роботі, щоб заготовити нові.
- Для того щоб забезпечити трубі необхідне зчеплення для подальшої роботи та зробити її поверхню шорсткою, ошкурьте її грубою шліфувальною папером.
- Знежирте трубу за допомогою ацетону. Для цього змочіть в ацетоні ганчірку і ретельно протріть їй всю поверхню труби.
- Обробіть трубу розчином ортофосфорної кислоти. У господарських магазинах вона продається під назвою «перетворювач іржі». Дайте трубі обсохнути.
- Намажте трубу епоксидної шпаклівкою за допомогою шпателя. Шпаклівка по консистенції повинна нагадувати дуже густу фарбу і не стікати з труби. Працювати необхідно швидко, так як шпаклівка полімеризується всього за кілька хвилин.
- Приступайте до обмотки труби заготовленими смужками тканини. Починати обмотку слід знизу, натягуючи тканину якомога сильніше. Шпаклівка повинна проступати крізь тканину. Намотуйте тканина з захлестом смужок один на одного. Останній виток закріпіть міцною ниткою.
- Зачекайте повної полімеризації шпаклівки, згідно часу, зазначеному в інструкції до неї. Потім повторіть Крок 5 і Крок 6. Таким чином, на трубі утворюється ще декілька шарів тканини і штукатурки. Останній шар повинен закінчуватися штукатуркою. Потім знову почекайте час, поки штукатурка буде полімерізовиваться. Пам’ятайте, що верств у вас декілька, значить і час очікування, вказане в інструкції потрібно помножити на кількість шарів.
- Відшліфуйте конструкцію, труби і пофарбуйте фарбою необхідного кольору.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь всі запобіжні заходи і техніку безпеки під час роботи з епоксидною штукатуркою, оскільки дана речовина дуже токсична.
Корисні поради
Для більш стійкого ефекту провітрюйте приміщення як можна частіше. Намагайтеся забезпечити хорошу вентиляцію.