Прапор, емблема і девіз є невід’ємною частиною команди, нехай це всього лише та компанія п’ятикласників, які беруть участь у шкільній вікторині. Всі елементи атрибутики повинні бути виражені в певній колірній гамі і відображати головні завдання, поставлені командою.
Інструкція
- Виберіть форму майбутнього прапора. Він не обов’язково повинен бути звичайним прямокутним. Можна придумати трикутний прапор або вирізати в прямокутнику частина там, де тканина не кріпиться до древка. Форма полотнища повинна бути такою, щоб колірне рішення і смислове навантаження прапора їм відповідали.
- Використовуйте в оформленні відтінки, які є значущими для команди. Згадайте прапори футбольних уболівальників — вони пофарбовані в кольори команд, і це дуже строго дотримується. Наприклад, у вболівальників Спартака — червоно-білі прапори, у ЦСКА — червоно-сині.
- Не використовуйте при фарбуванні основного полотна більше трьох відтінків, воно вийде занадто строкатим. Також вибирайте контрастні кольори, щоб прапор виграшно виділявся. Використання, наприклад, лимонного і золотистого кольорів призведе до того, що прапор буде здаватися нерівномірно фарбований. Не робіть області одного кольору маленькими або складної геометричної форми. Краще нанести кольору на прапор у вигляді смуг, квадратів чи ромбів.
- Використовуйте символ команди. Якщо команда бере участь в спортивному змаганні, придумайте тварина, яка стане вашим талісманом. Такий звір повинен володіти швидкісними якостями, бути сильним або спритним. Для команди, що бере участь в інтелектуальній грі, краще вибрати розумного звіра чи птаха. Зобразіть таку тварину в центрі прапора. Як символ можна вибрати неживі предмети або квіти.
- Напишіть на прапорі девіз команди. Він не обов’язково повинен займати всю площу прапора, досить додати її внизу або збоку. Для напису виберіть красивий шрифт з чітко читаються літерами. Оформіть рядки яскравим кольором, щоб девіз бачився здалеку. Якщо серед кольорів прапора переважають яскраві і темні відтінки, використовуйте для букв золотою або білий.