Як придумати тему для сайту


 

Як правило, створення сайту починається з визначення його мети або тематики. Нерідко навіть цей етап викликає труднощі у початківців, а часом і досвідчених вебмастерів. Як з безлічі ідей вибрати найбільш перспективну, щоб сайт був цікавий не тільки вам, але й іншим користувачам інтернету, а також приносив дохід своєму власнику?


Вам знадобиться

— лист паперу;
- Ручка або олівець;
- Комп’ютер з доступом в інтернет.

Інструкція

  1. Візьміть аркуш паперу і ручку і запишіть усі теми для сайту, які тільки можете придумати. Якщо у вас зовсім немає ідей, попросіть допомоги у знайомих, проаналізуйте рубрики великих інтернет-каталогів (наприклад, http://www.dmoz.org ( www.dmoz.org ), http://www.yaca.yandex.ru ( www.yaca.yandex.ru )), згадайте, сайти якої тематики ви відвідуєте найчастіше. Записуйте навіть самі, здавалося б, абсурдні ідеї.
  2. Скоротіть список до кількох пунктів (оптимально — 5-7). Сміливо викреслюйте надто банальні або занадто вузькі тематики. Крім того, не варто створювати сайти на теми з дуже високою конкуренцією. Перевірити наявність конкурентів можна за допомогою будь-пошукової системи.
  3. Якщо ви збираєтеся писати контент для майбутнього інтернет-ресурсу самостійно, залишайте в списку тільки добре знайомі вам теми. Навіть плануючи замовляти інформаційне наповнення сайту професійним копірайтерам, необхідно мати хоча б мінімальні пізнання в обраній тематиці.
  4. Щоб майбутній сайт приносив дохід, він повинен бути цікавий не тільки вам, але і потенційним відвідувачам. Скористайтеся онлайн-сервісами перевірки статистики пошукових запитів, наприклад, http://wordstat.yandex.ru ( http://wordstat.yandex.ru ). Якщо запитів за обраними вами та суміжних тем дуже мало, навряд чи ви можете розраховувати на велику популярність сайту і солідний дохід від нього.
  5. Подумайте, ніж ваш майбутній сайт буде відрізнятися від конкурентів, в чому буде його «родзинка». Якщо веб-ресурс цікавий і корисний користувачеві, він ще не раз повернеться і, можливо, розповість про ваш сайт своїм знайомим.
  6. Обміркуйте, як ви будете монетизувати свій сайт. Від тематики ресурсу багато в чому буде залежати ціна кліка в системах контекстної реклами, вартість платних посилань і розміщення банерів. Проаналізуйте потенційний дохід за допомогою таких сервісів, як http://www.direct.yandex.ru ( www.direct.yandex.ru ), http://my. begun.ru / service / competitors.php ( http://my.begun.ru/service/competitors.php ) та інших.