Пригнічувати кашель можна в тих випадках, коли його причину важко усунути, а також необхідно терміново полегшити стан людини. Адже іноді сильні напади можуть викликати безсоння, серцебиття, спазм бронхів, непритомність і інші неприємні наслідки. Але щодо препаратів, які знімають кашльовий рефлекс, завжди необхідно бути обережними, оскільки неправильне їх застосування може сильно нашкодити вашому здоров’ю.
Інструкція
- Якщо вас став турбувати дуже сильний, виснажливий кашель, при першій же можливості заплануйте візит до лікаря. Медики часто говорять, що потрібно лікувати не кашель, а його причини. Просто ж придушуючи його, ви можете «загнати» хворобу глибше, і тоді вам ще довго доведеться пити різні ліки.
- Полегшити свій стан ви можете, перш за все, паровими інгаляціями з яким-небудь бальзамом — евкаліптовим або ментоловим, які пом’якшують слизову оболонку і не дають їй пересихати. Якщо під рукою у вас не виявилося жодного масла або бальзаму, ви все одно можете проводити інгаляцію: теплий пар зволожить горло, і ви станете кашляти трохи менше.
- Сильний кашель, який викликав сильне роздратування і біль у горлі, ви можете зменшити при полосканні горла солоною водою. При цьому береться пів чайної ложки солі на склянку теплої води. Можете також спробувати і інші народні засоби: прополощіть горло розчином лікарських трав — ромашки, календули, шавлії, евкаліпта.
Ще один засіб для полоскання: розчиніть в склянці теплої води ложку меду і столового оцту. Готовий розчин виполіскувати повністю за один раз. Полоскання потрібно повторити кілька разів. - Скористайтеся дуже простим, але в багатьох випадках дієвим рецептом: розтопіть на сковороді пару ложок цукру (його колір повинен стати світло-коричневим), влийте склянку окропу, а потім додайте дві часточки лимона і трохи цибулинного соку. Цей розчин слід пити кожні півгодини по дві столові ложки. До речі, при сильному кашлі багато бабусі радять користуватися «льодяниками» з паленого цукру. Спробуйте — не гірше інших «смоктальних» коштів.
- Спробуйте зняти кашльовий рефлекс глибоким диханням і його затримкою. Це складно, оскільки сильно «тягне» покашляти, але в багатьох випадках ефективніше розрекламованих пастилок від кашлю.
- Є сенс посидіти в теплій ванні або випити потогінний засіб, прийняти молоко з содою, боржомі або заварити собі грудний збір, який продається в аптеці.
- Змастіть груди і спину якимось жиром — баранячим, Борсучим, козячим або хоча б курячим.
- Коли ви зіб’єте різкий кашель, тепло укутати і постарайтеся заснути. Але про візит до лікаря все-таки не забудьте.