Чистотіл — це лікарська рослина, здатне зцілити більш ніж від 250 недуг. Існує безліч рецептів для боротьби з шкірними захворюваннями, а також хворобами внутрішніх органів, носоглотки та обміну речовин. Також є багатий досвід застосування цієї трави в комплексному лікуванні злоякісних новоутворень. Для лікування більшості захворювань використовується настій чистотілу.
Інструкція
- Заготовте сировину для приготування настою. Найкраще робити це в суху погоду, в період, коли чистотіл цвіте. Зазвичай це відбувається в червні-липні. Перевагу слід віддавати тим кущів, які ростуть в затіненому місці, тому що там вони більш соковиті. Надягніть на руки рукавички, а особа прикрийте вологим носовою хусткою. Це допоможе захистити слизові оболонки носа від пилку. Вирвіть з коренем кущ свіжого чистотілу, струсіть з нього землю і приберіть сухе листя. Ретельно промийте його, особливо корінь.
- Наріжте рослина невеликими шматочками. Для приготування настою використовуються всі частини чистотілу: коріння, стебло з листям і квіти. Гарненько просушіть сировину. Робити це найкраще в добре провітрюваному приміщенні далеко від сонячного світла. Розкладіть нарізану чистотіл на попередньо розстелені газети. Трава повинна лежати рівним тонким шаром. Щоб вона не згнила в процесі сушки, її слід періодично перемішувати.
- Засипте 5 столових ложок добре просушеного чистотілу в чисту півлітрову банку. Залийте доверху киплячої води і накрийте банку кришкою.
- Дочекайтеся, коли настій охолоне, після чого процідіть його через сито або марлю.
- Зберігайте готовий настій в сухому прохолодному місці не довше двох діб.
Зверніть увагу
При лікуванні суворо дотримуйтеся дозування. Пам’ятайте, що у великих кількостях чистотіл (та й не тільки чистотіл) отруйний!
Корисні поради
Пийте отриманий настій по 100 г тричі на день. Він покращує апетит, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту і сприятиме міцному сну.