Як приготувати домашній квас

Як приготувати домашній квас

Коли настає літня спека, так і тягне освіжитися за допомогою склянки смачного напою. Звичайно, найпростіше придбати в найближчому магазині пляшку будь солодкої газованої води. Але всілякі барвники, велика кількість цукру і хімічні ароматизатори, які удосталь містять газовані напої, аж ніяк не нешкідливі для здоров’я. Тому краще справлятися зі спекою за допомогою підбадьорливого, освіжаючого і корисного для здоров’я домашнього квасу. Тим більше що приготувати його зовсім не складно.

Вам знадобиться

1 трилітрова скляна банка
сухарі з 1 / 3 буханки хліба
2,5 літра окропу
75 грам цукру
4 ст. ложки закваски

Інструкція

  1. У першу чергу вам знадобиться приготувати закваску для домашнього квасу.

    а. Візьміть булку житнього хліба і поріжте її на невеликі шматочки. Добре висушіть хліб в духовці і укладіть отримані сухарі в скляну трилітрову банку. Насипте в банку 120 грам цукру.

    b. Залийте сухарі та цукор окропом. Наливати воду до самого горлечка банки не варто. Інакше при бродінні частина води виплеснеться з банки. Коли окріп охолоне до кімнатної температури, насипте в банку половину пачки сухих дріжджів. Щоб вони краще розчинилися, можете попередньо розмішати дріжджі в невеликій кількості теплої води.

    с. Добре перемішайте вміст банки і поставте її в тепле місце. Через дві доби відокремте гущу від настою. Цей перший настій можете сміливо виливати, тому що зазвичай він має неприємний смак і мало схожий на квас. Гущу збережіть — це і є ваша закваска.
  2. Квас в домашніх умовах можна готувати з будь-якого хліба (білого, сірого, чорного), проте самий смачний і красивий напій виходить з житнього хліба. Також допускається змішувати різні види хліба. Головне добре висушити хліб у духовці. Через недосушені сухарів в домашньому квасі можуть розвинутися гнильні процеси, що вкрай негативно позначиться на смаку і запаху готового напою. На 1 трилітрову банку треба брати в середньому близько 1 / 3 буханки хліба середнього розміру.
  3. Покладіть сухарі в банку і насипте цукор. Кількість цукру залежить від ваших смакових уподобань. Якщо вам подобається кислуватий квас, покладіть 75 грам цукру, якщо ж вам до душі більш солодкий напій — 150 грам цукру. До речі кислий домашній квас краще втамовує спрагу і відмінно підходить для приготування окрошки.
  4. Залийте вміст банки окропом і почекайте, поки він охолоне до кімнатної температури. Потім додайте в банку 4 ст. ложки раніше приготовленої закваски і добре все розмішайте. Поставте банку в тепле місце на три доби. Після закінчення цього терміну процідіть вміст банки і розлийте настій по пляшках.
  5. Витримайте пляшки дві доби в теплому місці. За цей час домашній квас встигне добре нагазіроваться. Потім перемістіть пляшки в холодильник. Як тільки домашній квас охолоне, його можна буде пити. Залишилася після приготування домашнього квасу хлібну гущу використовуйте як нової закваски.

Корисні поради

Краще всього відразу готувати 10-12 літрів домашнього квасу. У такому випадку приготованого напою вистачить до того моменту, як буде готова нова порція квасу.

Банки з підготовкою квасом бажано накривати марлею, щоб у нього не потрапляли залучені запахом фруктові мушки.

Розливати домашній квас краще всього в скляні пляшки, але цілком підійдуть і пластикові. Тільки довго користуватися одними і тими ж пластиковими пляшками не варто.