Лляне масло знову стає все більш популярним, так як воно має цінні поживними та оздоровчими якостями, а також містить вітаміни, цінні жирні кислоти і полінасичені кислоти. Його використовують в косметології, медицині та кулінарії.
Вам знадобиться
зріле лляне насіння
Інструкція
- Лляне масло можна виготовити двома методами. Перший — це гарячий спосіб, при якому масло необхідно прожарити, другий — холодний віджимання. Треба сказати, що корисніше саме лляне масло, отримане методом холодного віджимання, в ньому зберігаються всі його цінні речовини.
- Для першого способу необхідно покласти 100 грам лляних насіння в миску і залити їх водою об’ємом 100 мл. Коли насіння вберуть всю воду і розбухнуть (це відбудеться приблизно через годину і більше) викладіть їх на суху розігріту чавунну сковороду.
- Смажте насіння протягом години на повільному вогні, закривши кришкою. Після томління насіння випустять рідина, яка і є маслом. Отриману рідину обережно перелийте в ємність, краще через чистий марлевий фільтр.
- Другий метод отримання лляної олії з насіння більш довгий. Вам потрібно змолоти в блендері насіння максимально дрібно, майже в пил. Приблизно до консистенції кава для турки. Потім отриману масу покладіть в дрібне сито. Сито підвісьте і покладіть над ємністю, куди стікатиме масло.
- Можна трохи прискорити процес. На дно сита помістіть марлю, і вже на неї викладіть змолоту масу насіння. Зверху надавіть насіння гнітом, тоді олія буде виділятися і стікати набагато швидше.
- Після того як масло збереться в ємність, вичавте марлю, просочену маслом. Перелийте масло в спеціальну ємність, щільно закрийте.
Корисні поради
У косметологи на основі лляної олії роблять живильні маски для волосся і шкіри, в медицині лляне масло заспокоює подразнення та опіки. У кулінарії лляне масло, як найбільш цінне за своїми харчовим і дієтичним якостям, широко використовується для заправки салатів, приготування різних страв, випічки, соусів, маринадів. Єдине — на лляному маслі не можна смажити.