М’ясний бульйон є основою для багатьох класичних супів, і здається, що готувати його простіше простого. Але насправді, щоб правильно зварити м’ясний бульйон, необхідні певні знання та вміння.
Вам знадобиться
-Вода — 3 літри;
-М’ясо — 0,5 кілограмів;
-Сіль і спеції — за смаком.
Інструкція
- Візьміть м’ясо першого або другого сорту (грудинка, кострець, огузок або лопатка). Ретельно промийте в холодній воді, розрубати на невеликі шматочки, покладіть в каструлю з холодною водою і поставте на сильний вогонь. Як тільки вода закипить, зменшіть вогонь, щоб не було сильного галасу, і знімайте піну, яка буде з’являтися при кипінні. Якщо м’ясо дуже жирне, то спливаючий жир з поверхні знімайте паперовим рушником, інакше від тривалого варіння бульйон придбає неприємний присмак сала. Знятий жир потім можете використовувати для піджарки овочів при приготуванні супу.
- Варіть бульйон на середньому вогні приблизно протягом 1,5-2 годин. За цей час з м’яса будуть виділятися мінеральні солі і мікроелементи екстрактивні, що надають бульйону смак і запах.
- Готовність бульйону можна визначити по готовності м’яса. Якщо його легко проколоти виделкою або воно легко відділяється від кісток, то м’ясо готове, а відповідно, і бульйон теж.
- Щоб бульйон зробити більш ароматним і смачним, за 1 годину до готовності додайте в нього ріпчасту цибулю (цілу або порізану навпіл головку), моркву, ріпу, корінь петрушки, селеру і інші приправи на ваш розсуд.
Також можете додати чорний перець горошком і лавровий лист. Але це краще робити, якщо бульйон ви будете використовувати відразу після варіння. Сіль необхідно додавати в бульйон в кінці приготування, тому що вона здатна перешкоджати виділенню екстрактивних речовин з м’яса. - Коли бульйон буде готовий, вийміть з нього м’ясо і овочі, а сам бульйон процідіть, і перелийте в чистий посуд. М’ясо розріжте на порційні шматочки і подавайте разом з супом або використовуйте в приготуванні інших страв.