Прийнято вважати, що смачний плов можна приготувати тільки в казанку або в утятніце. Проте сучасні господині навчилися виходити з положення і готувати плов в будь-якому посуді, наприклад, у звичайній каструлі. Вона є в арсеналі на кожній кухні і завжди готова виручити. Перевагу варто віддати емальованому посуді, в ній плов не підгорить, а каструлі з нержавіючої сталі володіють тонкими стінками.
Вам знадобиться
- М’ясо будь;
- Рис краснодарський — 2 ст
- Морква — 1 шт;
- Цибулина середнього розміру — 1 шт;
- Часник — 3 зубчики;
- Сіль, приправа.
Інструкція
- Для початку варто взяти глибоку тарілку, насипати рис і замочити його, заливши гарячою водою. Це необхідно для того, щоб він набряк і швидше провариться. Залиште рис на час, займаючись приготуванням піджарки, яка буде складатися з лука, моркви та м’яса.
- Готується вона дуже просто. І тут є вибір або нашаткувати моркву, або просто нарізати кружечками по 0,5 см шириною. Смак плову від цього не зміниться, проте комусь може бути незручно є великі шматки моркви в готовій страві. До моркви додається дрібно нарізаний лук. М’ясо нарізати шматочками середнього розміру.
- Овочі та м’ясо підсмажується на середньому вогні в каструлі, на рослинному маслі, яке має повністю покривати дно. Час приготування піджарки можна визначити за кольором овочів. Вони повинні бути золотистого кольору. Як тільки овочі готові, додається рис, потім — сіль і спеції за смаком, все заливається водою, яка в підсумку буде покривати плов на 2 сантиметри. За бажанням можна додати часник, який додасть пікантності плову, лавровий лист і спеції.
- Далі плов буде варитися на повільному вогні, приблизно 20 — 25 хвилин. Можна злегка відкрити кришку каструлі, не заважати. Як тільки вся вода википить — плов готовий.
Як правило, плов подається на великому блюді, а їсти його слід руками. Однак, можна відійти від цього ритуалу і розкласти блюдо по красивих тарілках. У гарячому вигляді плов дуже ситний і поживний. Приготований в каструлі, він не поступиться за своїми смаковими якостями плову, приготовленого в чавунці.
Зверніть увагу
Якщо взяти круглозерністий рис, то в підсумку можна отримати кашу.
Корисні поради
Для приготування плову краще всього брати довгозернистий рис, він не злипається при варінні, не розварюється. Виходить легкий і розсипчастий плов.
Попередньо замочений рис скоротить процес приготування.
Часник можна покласти прямо з шкіркою, тільки слід його ретельно вимити. У готовому вигляді шкурка сама зійде з зубчиків, а всередині часник буде ніжний і м’який, як масло.