У японських ресторанах добрі не тільки суші з ролами. Там можна покуштувати і смачні гарячі страви. Що цікаво, їжа традиційно піддається дуже коротким впливу високих температур, що дозволяє зберегти вітаміни і поживну цінність. Риба і м’ясо можуть попередньо маринуватися в соєвому соусі або білому вині, що надає їм особливі смакові відтінки, також маринування в оцті вважається одним із способів знезараження. Ресторанні блюда можна повторити і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
рис Нішики, морський коктейль, рослинне масло, соєвий соус, яйце, кунжут, зелений лук.
Інструкція
- Сорти японського рису відрізняються від індійських або азіатських не тільки формою (круглозерний), але також тим, що вони більш вологі, клейкі і солодкі. Тому для приготування рису використовується менша кількість води, ніж це звично. Відваріть рис так само, як для приготування суші, ретельно промивши його в декількох водах і замочивши на 20 хвилин перед варінням. Пропорції рису і води ледь досягають значення 1:1, хоча в деяких джерелах пишуть, що води має бути на 1 / 5 (або 20%) більше, ніж рису. Єдине, чого не потрібно робити після варіння рису, так це замішувати його з рисовим соусом.
- Підготуйте до обсмажування морепродукти — коктейльні креветки, мідії, міні-восьминоги, кільця кальмарів — все що заманеться (можна придбати в гіпермаркеті морський коктейль). Розморозьте їх і обсушіть паперовим / полотняним рушником. В середньому розраховуйте на кількість 100 г на порцію, але пропорції морепродуктів і рису можна варіювати, виходячи з власних смакових уподобань.
- Розжарити глибоку сковороду, налийте в неї трохи рослинного масла, дайте йому добре прогрітися. Обсмажте в розпеченому маслі морепродукти протягом буквально 2-3 хвилин. Морепродукти не прийнято довго смажити, а тільки швидко обсмажувати — це зберігає їх поживну цінність.
- Додайте вже відварений рис виходячи з розрахунку 100-150 г на порцію, а також власного смаку. Обсмажте, помішуючи, протягом хвилини, потім полийте соєвим соусом — небагато, за смаком. Накрийте кришкою і тушкуйте ще 2 хвилини. Довго продукти з соєвим соусом не тримають на вогні, оскільки соус швидко починає пригорати. Якщо ви вважаєте, що морепродукти ще не готові — обсмажте їх трохи довше. Соус додавайте в самому кінці.
- Викладіть рис в місочашку (осьмушку, велику піалу, глибоку тарілку). Накрийте, щоб не охолов. Посмажте омлет. Для цього розбийте яйце, злегка розмішайте його (сильно збивати не потрібно). Обсмажте на розпеченій сковороді, змащеній олією, або у формі млинця, тільки з одного боку (тоді в готову страву порвіть його на шматочки), або постійно помішуючи, до легкої готовності, тільки щоб яйце піднялося і зчепилося, не пересушуючи.
- Додайте омлет до вже готового рису, злегка перемішайте, посипте зверху кунжутним насінням і навскоси (по-азійському) — порізаною зеленою цибулею. Смажений рис з морепродуктами — Сіфуд але тяхан, готовий!
Корисні поради
Замість морепродуктів можна взяти будь-які інші продукти: просто овочі (цукіні, баклажани, морква, солодкий болгарський перець, цибуля, порізані кубиками) — вийде «тяхан»; яловичину з овочами — «гюніку але тяхан»; курку з овочами — «торі але тяхан ». М’ясо і курку поріжте тонкими смужками, розміром 1х4 см, щоб швидко обсмажувалися і не пересихали.