На батьківщині цієї зернової культури її походження забули, охрестивши «грецьким зерном» або «гречкою». Але ж гречка — споконвічно російська культура, родом з Південної Сибіру, з Алтаю. Здавна ситна гречана каша, нарівні з щами і житнім хлібом, шанувалася основою богатирського здоров’я. Її виробляли трьох видів: ядрицю — велику, не подрібнену, що йде на розсипчасті каші, велігорку — дрібнішу — і смоленську — із зовсім крихітними крупинками.
Вам знадобиться
Один стакан гречаної крупи, дві склянки води, дві середні цибулини, одна морква середнього розміру, 300-400г печериць або будь-яких лісових грибів, 100 г бекону або свинячого сала, 20г вершкового масла, сіль (за смаком), зелень за бажанням (петрушка, кріп , кінза, базилік), сковорода, каструля з товстими стінками.
Інструкція
- Підготовка продуктів.
Бекон або свиняче сало нарізати невеликими шматочками. Ріпчасту цибулю і моркву очистити і нарізати кубиками. Печериці промити, обсушити і нарізати пластинами. Гречану крупу промити, нарізати зелень або порвати руками. - Нарізаний бекон злегка обсмажити на сковороді. Додати нарізану кубиками моркву, потім цибулю.
Як тільки цибуля стане прозорою, додати нарізані шампіньйони, перемішати і продовжувати обсмажувати на повільному вогні ще кілька хвилин, періодично помішуючи.
Смажені бекон, овочі та гриби перекласти в каструлю, додати промиту гречану крупу, вершкове масло, сіль і залити водою.
Каструлю закрити кришкою. Після закипання, вогонь чи температуру зменшити до мінімуму і томити кашу приблизно 30 хвилин, не відкриваючи кришку. - Каструлю зняти з вогню, вміст перемішати, перекласти в тарілки, прикрасити зеленню і подати до столу розсипчасту, ароматну гречану кашу.
Приємного апетиту!
Зверніть увагу
Для приготування розсипчастої гречаної каші крупу і воду необхідно завжди брати в пропорції 1:2, що означає: на один об’єм крупи — два об’єми води!
Корисні поради
Гречана каша визнана відмінним дієтичним блюдом. Вона містить майже в 5 разів більше мінеральних речовин, ніж інші крупи, і особливо багата залізом і магнієм. Гречка в 5-7 разів перевершує інші крупи за вмістом вітамінів групи В, фолієвої кислоти і рутина і багата збалансованим білком (10,5%), близьким по складу до тварини. Крім цього, гречана крупа постачає організм цінними ненасиченими жирами і поставляє в 1,5-2 рази більше клітковини, ніж овес, перловка, пшоно і рис. А ще дієтологи звертають увагу на те, що вуглеводи гречки засвоюються організмом повільно і поступово, практично не включаючись у процес жирообразования. Ось чому гречана каша — одне з ключових страв у дієтах, спрямованих на боротьбу із зайвою вагою.