Яловичина сама по собі — не дуже підходяще м’ясо для смаження. На відміну від свинячого м’яса, яловичина більш жорстка і менш жирна. Тому після обжарювання іноді по консистенції може бути схожим на гуму. Але дотримуючись деяких хитрощів, будь-яка господиня легко приготує соковиту і м’яку яловичину.
Вам знадобиться
Яловиче м’ясо, приправи, кілька головок лука або лимонний сік, соєвий соус, оцет, вино, фольга, м’ясорубка, марля або сито.
Інструкція
- Запорукою того, що приготоване яловиче м’ясо буде соковитим і м’яким, є його свіжість. У будь-якому м’ясному відділі вибирайте тільки свіже м’ясо. Воно й швидше готуватися, і на смак не буде схожа на стару гумову покришку (тобто не буде жорстким і сухим).
- При купівлі м’яса зверніть свою увагу на його колір. Він повинен бути яскраво-червоним. Якщо яловичина почала темніти, це означає, що вона залежалася на вітрині (виключення — м’ясо у вакуумній упаковці). Попросіть продавця продемонструвати вибрані вами шматочки (реберця, філейну частину і так далі) перед тим, як їх купувати. Візуально оціните те, що хочете брати, а не хапайте, що потрапило (благо, часи дефіциту пройшли).
- Прийшовши з магазину, обов’язково покладіть м’ясо в холодильник, для того, щоб воно не зіпсувалося і не заветрело. Якщо ви будете готувати м’ясо годин через вісім або більше після того, як купили його, то заберіть яловичину в морозильник (попередньо упакувавши в целофановий пакет). Але не забудьте: якщо м’ясо замерзло, обов’язково розморозьте його в прохолодній воді.
- Перед тим, як почати готувати яловичину (якою б рецепт ви не вибрали), спочатку замаринуйте її. Це самий перевірений і кращий спосіб зробити яловиче м’ясо м’якше і соковитіше. Причому маринад для м’яса готується дуже просто. Для цього візьміть і почистіть кілька великих цибулин, а потім пропустіть їх через м’ясорубку (так лук дасть більше необхідного для маринаду соку). Після цього через марлю або сито відіжміть сік. Додайте в нього ароматних приправ. Маринад готовий.
- Тепер опустіть шматочки яловичини в маринад і дайте їй просочитися. Кислота, що міститься в соку, розм’якшить м’ясо, частково зруйнувавши його волокна. Для того, щоб скоротити час маринування до декількох хвилин, наріжте яловичину тонкими смужками. Якщо вона за рецептом повинна бути у вигляді великих шматків — маринуйте протягом години. Для маринаду можна використовувати не тільки сік цибулі, але і лимонний сік, соєвий соус, оцет або вино.
- Якщо ви запікаєте яловичину в духовці, то для того, щоб вона була соковитою, закрийте її харчовою фольгою. Так м’ясо запечеться у власному соку.
Корисні поради
Використовуйте близько 1 / 2 склянки маринаду на 0,5 кг м’яса.