Натуральний оцет має м’який смак і зберігає в собі всі корисні речовини і вітаміни вихідного продукту. Сировиною для оцту можуть послужити ягоди, фрукти, вино, рис. Такий оцет покращує смак салатів, вінегретів, соусів. Крім того, він використовується в лікувальних цілях.
Вам знадобиться
Для яблучного оцту:
- 1 кг подрібнених яблук;
- 150 г цукру;
- 1,5 л води.
Для винного оцту:
- 1 л сухого виноградного вина;
- 3 л води;
- 260 г цукру;
- 4 г винного осаду.
Для рисового оцту:
- 300 г рису;
- 1,2 л води;
- 900 г цукру;
- 1/3 ст.л. сухих дріжджів.
Інструкція
- Яблучний оцет
Відберіть яблука для оцту: можна використовувати пошкоджені і перестиглі плоди. Вимийте їх, зріжте пошкоджені місця, видаліть плодоніжки, подрібніть в блендері разом з насіннєвими коробками. Покладіть масу в емальовану каструлю, залийте теплою водою, додайте цукор (можна також додати кірку чорного хліба, жменя родзинок), накрийте каструлю марлею в кілька шарів, поставте в тепле місце і витримайте протягом двох тижнів.
- Процідіть вміст каструлі, розлийте по пляшках і закупорьте. Залиште пляшки в темному місці на два місяці, потім відфільтруйте рідина, знову розлийте в пляшки, щільно закрийте, зберігайте в прохолодному місці.
- Винний оцет
Підігрійте воду, налийте у велику сулію або іншу скляну ємність теплу воду і вино, додайте цукор, влийте винний осад (білуватий винний осад з дна пляшки, застояної в магазині). Накрийте посуд марлею і залиште в теплому місці на два місяці. Процідіть оцет через кілька шарів марлі, розлийте в невеликі пляшки і запечатайте (промажте смолою, парафіном або сургучем місце з’єднання пробки з пляшкою), зберігайте у темному прохолодному місці.
- Рисовий оцет
Візьміть скляний або керамічний посуд, промийте рис під проточною водою, залийте водою, щоб вона покривала рис, накрийте кришкою і настоюйте протягом чотирьох годин в теплому місці. Перенесіть посуд у прохолодне місце і залиште на добу. Процідіть настій через кілька шарів марлі, додайте цукор і розмішайте дерев’яною ложкою до повного розчинення.
- Потримайте суміш на паровій лазні протягом 20 хвилин, охолодіть, додайте дріжджі, залиште суміш для бродіння в теплому місці на тиждень. Перелийте суміш у чистий посуд (банку), закрийте марлею і зав’яжіть, поставте в темне місце, витримуйте при кімнатній температурі протягом місяця.
- Спробуйте оцет через місяць, витримайте ще деякий час, якщо хочете отримати більш кислий смак. Процідіть суміш, закип’ятіть один раз, розлийте по пляшках і щільно закупорьте.