Як приготувати свіжу форель

Як приготувати свіжу форель

Вам не подобається форель? Та ви просто не вмієте її готувати. З будь-якої риби можна створити кулінарний шедевр, головне — знати, як це правильно зробити. Приготувати з риби чудове блюдо швидко мріє кожна господиня. Втілити бажане в дійсне можна буквально за півгодини.

Вам знадобиться

- Свіжа форель;
- Спеції для риби;
- Оливкова олія;
- Сіль.

Інструкція

  1. Візьміть свіжу форель. Ви можете вибрати будь-яку форель на свій смак: райдужну, гірничо-струмків, бурштинову або морську. Свіжість форелі визначається за її зябер. Купувати слід охолоджену рибу і перед придбанням подивитися на зябра. Для цього підведіть зяброві крила і оцініть колір. Зябра від червоної до яскраво рожевого забарвлення говорять про те, що риба свіжа. В іншому випадку купувати форель не варто.
  2. Очистіть рибу від луски. Райдужну, гірничо-струмків або бурштинову чистити дуже просто. Візьміть чайну чи столову ложку і поверніть її опуклою стороною нагору. Проведіть по лусці і зніміть її. Очистити форель вийти не тільки швидко, але і дуже акуратно. Луска по кухні не розлетиться. З морської форелі можна зняти шкірку повністю, або також очистити за допомогою ложки.
  3. Очистіть форель від внутрішніх частин, якщо буде потрібно. Для цього зробіть акуратний надріз від нижнього плавця практично до зябер. Якщо зачепите жовчний міхур, смак риби зіпсується. Вона стане гіркою.
  4. Змастіть деко оливковою олією. Саме оливкова олія має необхідної густотою і додає свій неповторний аромат майбутнього страви. Не слід його заміняти на соняшникову. Поставте духовку розігріватися.
  5. Покладіть на лист гірничо-струмків, бурштинову або райдужну форель не розрізаючи. Якщо ви взяли морську форель, її попередньо варто розрізати на шматочки приблизно в 1-1,5 товщиною. Вийдуть стейки. Якщо правильно розрізати і потрапляти в міжхребетні області, особливих зусиль для створення стейків не буде потрібно.
  6. Посоліть форель, посипте спеціями і промажте оливковою олією. Натерти рибу спеціями та сіллю слід з усіх боків і дуже ретельно. В іншому випадку форель може вийти сухуватою. Виправити це можна соусом «Тар-тар» (змішайте майонез зі спеціями для риби).
  7. Поставте форель випікатися в розігріту до 180 градусів духовку. Якщо духовка має декілька регулювань, то слід вибрати режим «Верхній нагрів» або «Гриль».
  8. Запікайте форель 25-30 хвилин. У режимі «Гриль» риба може запікатися близько 40 хвилин. Смак її буде залежати від виду. Якщо ви вибрали бурштинову форель, то вона буде дуже м’якою і ніжною. Райдужна форель солодкувата, не сильно відрізняється від неї гірничо-струмкова. Це всі види форелі з білим м’ясом. Любителям червоної риби варто звернути увагу на морську форель, яка відрізняється своїм яскравим смаком.