Вапняна вода являє собою насичений розчин гідроксиду кальцію. Приготувати її можна, використовуючи технічну палену вапно, в масі своїй є окисом кальцію з домішкою сторонніх речовин. Одні з домішок добре розчиняються у воді, інші зовсім не розчиняються. Ці властивості домішок використовуються для приготування вапняної води.
Вам знадобиться
Палена вапно, вода, чавунний бак або дерев’яна бочка, ємність з щільною кришкою
Інструкція
- У чавунний бак або дерев’яну бочку помістіть 56 вагових частин паленої вапна і 18 частин води. Нічого серйозного не станеться, якщо води буде в реальності трохи більше, оскільки при реакції відбувається досить сильний розігрів, в результаті якого частина води випаровується.
- Отриману масу розбавте водою з такого розрахунку, щоб води було приблизно в 20 разів більше кількості паленої вапна. Залиште суміш в закритому посуді на кілька годин, періодично помішуючи. Солі легких металів і легкорозчинні лугу при цьому перейдуть в розчин.
- Злийте отриманий розчин, намагаючись не втратити утвореного осаду. Змийте осад водою і додайте до нього воду (приблизно в 50 разів більше кількості паленої вапна).
- Приготуйте посудину з притираються кришкою і залийте туди утворився в ході маніпуляцій склад. Настоюватися розчин повинен 1-2 доби в добре закритій посудині, інакше туди може потрапити вуглекислий газ з повітря, при цьому частина гідроокису кальцію перетвориться на крейду.
- Через дві доби насичений розчин гідрату окису кальцію злийте з осаду, відфільтруйте — вийшов готовий продукт, по виду представляє собою безбарвну рідину, що містить до 0,17% гідрату окису кальцію.
- Що залишився осад залийте перегнанной водою і через дві доби ви отримаєте ще одну порцію вапняної води. Процес можна повторювати кілька разів до повного виснаження окису кальцію, що визначається по зниженню лужності розчинів.
- Зберігайте вапняну воду в посудині з щільно закритою кришкою, щоб уникнути утворення в препараті мутного осаду у вигляді крейди.