Серед субпродуктів саме печінка виділяється дієтологами як корисний і незамінний продукт харчування. Це пов’язано з тим, що в ній міститься велика кількість заліза, яке необхідне для функціонування кровотворних органів. Особливо рекомендують вживати печінку дітям і вагітним жінкам. Найкориснішою вважається козяча печінку, але вона дуже рідко з’являється на ринкових прилавках. Частіше зустрічається у продажу яловича. Вона має щільну структуру і саме з неї виходять прекрасні відбивні.
Вам знадобиться
- Печінка;
- Молоко;
- Сіль, перець;
- Борошно;
- Масло рослинне.
Інструкція
- Для того щоб приготувати відбивні виберете великий шматок печінки вагою не менше 500 м. Свіжа яловича печінка має рівну темно-червоне забарвлення і злегка слизька на дотик. Видаліть з неї плівки і великі протоки. Якщо ви купили свіжу печінку, то злегка заморозьте її в холодильнику, буде значно легше розрізати на порції. Поріжте її на плоскі шматки товщиною не менше 1 см. Замочіть порізану печінку в молоці на 30 хвилин.
- Відбийте печінку. Для того щоб при цьому не розліталися бризки, печінка, розкладену на обробній дошці, накрийте харчовою поліетиленовою плівкою. Відбивайте з обох сторін дерев’яним молоточком або качалкою дуже обережно, інакше печінка «роз’їдеться». Збийте яйце, додайте сіль і перець. Занурте печінка в цю суміш, потримайте в ній близько 10 хвилин.
- Приготуйте борошно. Обваляйте кожен шматочок печінки в борошні і смажте в рослинному маслі на середньому вогні. З кожного боку обсмажуйте не більше 5 хвилин. В іншому випадку печінка вийде жорсткою. Готовність печінки можна перевірити, протикаючи її виделкою. Якщо при цьому не виділяється кров, то печінка готова.
Замість борошна іноді використовуються панірувальні сухарі. - Можна смажити печінку і в клярі. Для приготування кляра збийте яйце, додайте до нього сіль, перець, половину склянки молока і дві столові ложку борошна. Все ще раз ретельно перемішайте, щоб не було грудочок. Умочуйте відбиті шматочки печінки в клярі і смажте на олії. Якщо ви плануєте смажити печінку в клярі, то в молоці можна її не вимочувати.
Корисні поради
Після обсмажування кожної порції печінки міняйте масло і мийте сковороду. Тоді печінка буде смачнішою і мати кращий вигляд.
Можна готувати відбивні і з пташиної печінки.
На гарнір до печінковим відбивних чудово підійде картопляне пюре, картопля-фрі, гречана каша.
Прекрасним доповненням до гарніру може бути обсмажену цибулю.