Як приготувати відвар петрушки

Як приготувати відвар петрушки

Кучеряві листочки петрушки — часті мешканці на городах. Її часто додають у різні страви під час приготуванні їжі. Однак, це і досить сильне лікувальний і косметичний засіб, який застосовується у вигляді відварів або настоїв.

Вам знадобиться

- Пучок свіжої зелені петрушки
- Вода
- Гострий ніж
- Дві каструлі різного діаметра

Інструкція

  1. Візьміть великий пучок свіжої петрушки. Добре промийте її під проточною водою. Постарайтеся відокремлювати кожну гілочку один від одного, щоб добре змити можливо потрапила на листочки бруд і землю. Струсніть петрушку, щоб струсити зайві краплі води. Можна на деякий час покласти пучок в друшляк.
  2. Коли зайва вода стече, відокремте кілька гілочок і покладіть на обробну дошку. Гострим ножем дрібно наріжте траву. Для приготування однієї порції відвару вам достатньо буде двох столових ложок нарізаної петрушки.
  3. У широку каструлю або металеву миску налийте води і доведіть воду до кипіння. У воду поставте іншу каструльку, трохи менше, в яку покладіть подрібнену зелень, залиту 1 склянкою окропу. Закрийте каструльку щільно кришкою. На такий водяній бані потримайте відвар хвилин 10-15. Потім відставте каструльку, в якій готувався відвар петрушки убік і дайте охолонути до кімнатної температури. У такого відвару є різні способи застосування. У деяких випадках, коли потрібно приймати його усередину в лікувальних цілях, можливо трохи розбавити його, так як на водяній бані він виходить трохи більш концентрованим. Для застосування ж зовнішньо, наприклад, в косметичних цілях, саме така концентрація добре підійде.
  4. Залишилася промиту петрушку заготовте для того, щоб згодом робити новий відвар. Дрібно наріжте свіжу петрушку. Для того. Щоб вона довго зберігалася і не пожухла, її потрібно засушити. Візьміть чистий аркуш паперу і рівним, досить тонким шаром розкладіть на нього порізану траву. На цьому аркуші і буде сушитися петрушка. Покласти її треба в сухе, темне місце. Часто господині сушать трави, розклавши лист на холодильнику або кухонних шафках. Враховуючи, звичайно, щоб на них не потрапляв чад від працюючої плити. Поки петрушка сушиться, її треба час від часу ворушити і перевертати, щоб вся трава добре просохла. Коли він стане зовсім сухою і крихкою, можна прибирати її в скляну банку з кришкою. Краще, якщо кришка теж буде скляній чи металевої закручується.
  5. З такої засушеної петрушки ви знову зможете приготувати відвар, коли знадобиться. Візьміть дві столові ложки сировини на склянку окропу, і, настояти, відвар петрушки зможе допомогти вам у багатьох ситуаціях.