Як приклеювати плитку

Як приклеювати плитку

Ви проводите ремонт на кухні чи у ванній кімнаті? Давно планували зробити підлогу в коридорі або на балконі, але не знали, з чого почати? За допомогою нашої інструкції ви дізнаєтеся, як приклеювати плитку.

Вам знадобиться

- Плитка
- Плитковий клей
- Затирка для швів
- Зубчастий шпатель
- Гумовий шпатель
- Жорстка губка
- Лінійка
- Хрестики для плитки
- Куточок
- Рулетка
- Плиткоріз
- Водяний рівень (не коротше 1 м)
- Ємність для будівельних сумішей (наприклад, відро)

Інструкція

  1. Вирівняйте і підготуйте поверхню для укладання плитки. Будь то підлога або стіна, поверхня, на яку ви збираєтеся приклеювати плитку, повинна бути ідеально рівною. Якщо наклеювати плитку без подібної підготовки, то під плиткою залишаться порожнини. На підлозі з-за порожнеч плитка швидко трісне під навантаженням, а на стіні довго не протримається.
  2. Проведіть розмітку поверхні. «Сім разів відміряй — один раз відріж», — говорить народна мудрість. Перш, ніж приступати до наклеювання плитки, необхідно розмітити стіну або підлогу, і подивитися, де плитку буде необхідно обрізати, щоб в результаті отримати гарне покриття без надміру широких або вузьких швів, без порушення геометрії приміщення або візерунка плитки. Для вимірів простору і виведення прямих кутів скористайтесь куточком, рулеткою і лінійкою.
  3. Обріжте плитку. Після того, як ви розмітили поверхню, обріжте, при необхідності, вашу плитку за допомогою спеціального різака для плитки, тобто плиткоріз. Поверхня зрізу повинна бути рівною, без сколів, тріщин і зазубрин. Якщо такі будуть, це позначиться на якості покриття в цілому: гострі краї будуть доставляти вам дискомфорт при ходьбі, а плитка прослужить менше.
  4. Як приклеювати плитку
    Приготуйте клей. Найчастіше клей продається у вигляді сухої суміші. Слідуючи інструкції на упаковці, розведіть клей у чистій воді кімнатної температури. Додавати в воду клей слід невеликими порціями, щораз ретельно перемішуючи суміш, щоб уникнути утворення грудок.
  5. Наклейте плитку. Клей наносять або відразу на плитку, або на стіну або підлогу. З міркувань зручності, ми рекомендуємо другий спосіб. Працювати з клеєм слід за допомогою зубчастого шпателя. Спочатку нанесіть складу на поверхню і рівномірно її розподіліть за допомогою гладкої сторони вашого шпателя, потім добийтеся рівного покриття за допомогою зубчастої сторони. Товщина і висота зубців клею на поверхні повинна бути однаковою.

    Після нанесення клею, починайте укладання плитки. Кожну плитку необхідно з силою вдавлювати в розчин, щоб досягти його рівномірного розподілу і уникнути пустот. Зверніть увагу, що клей не повинен займати більше однієї третини висоти швів. При необхідності надлишки клею видаліть. Для того, щоб покриття вийшло рівним, періодично в процесі роботи користуйтеся рівнем: це допоможе вам уникнути небажаних перепадів висоти і іншого «рельєфу».

    Для того, щоб шви виходили однаковими по ширині, а покриття виглядало естетично, ми рекомендуємо скористатися хрестиками для плитки. Ці пластмасові пристосування підбираються в будівельному магазині в залежності від розмірів самої плитки: чим крупніше ваш кахель, тим ширше повинні бути шви і торці хрестиків, відповідно. Вставляйте хрестики вертикально в кожен шов між плитками. Після закінчення робіт і підсихання клею хрестики можна буде витягти.

    Так за допомогою простих пристроїв, маленьких хитрощів і точного дотримання технології ви зможете щоразу приклеювати плитку з чудовим результатом.
  6. Обробіть шви. Після того, як клей остаточно висохне, можна приступати до затірки швів. Робиться це за допомогою спеціального складу, який необхідно так само, як і клей, розвести у воді по інструкції на упаковці. Отримана суміш по консистенції нагадуватиме шпаклівку. Її необхідно наносити за допомогою гумового шпателя в міжплиткові шви. Не біда, якщо у вас вийде не дуже акуратно, і плитка буде забруднена затіркою: надлишки ми зітремо жорсткою губкою після закінчення двадцяти хвилин після нанесення складу. Найголовніше на цьому етапі — повністю заповнити шви. Від того, наскільки якісно ви виконаєте цей, здавалося б, простий етап роботи, багато в чому залежатимуть водонепроникні властивості вашого настінного або підлогового покриття, так що поставтеся до нього з усією відповідальністю.

    Як уже писалося раніше, надлишки затірки після її «схоплювання» спочатку зітріть губкою, а потім обробіть плитку м’якою бавовняною тканиною.

Зверніть увагу

Ніколи не намагайтеся розводити сухі будівельні суміші водою! Діяти слід строго навпаки: суміш у воду, і ніяк інакше. В іншому випадку, якщо води, наприклад, виявиться надто мало, ви отримаєте грудкуватих куля, що нагадує тісто, з яким вже нічого зробити не зможете. Підсумки ваших праць доведеться викинути, і починати все заново. Якщо ж діяти у відповідності з нашими рекомендаціями, то клей або затірку завжди буде дуже просто довести до потрібної консистенції.

Оптимальна ширина міжплиточних шва становить від 2 до 6 мм залежно від розміру плитки. Не рекомендується виходити за межі цих показників, тому що дуже вузькі шви важко буде обробити затіркою, а надто широкі можуть при висиханні розтріснутися, частково позбавивши покриття герметичності.

Корисні поради

Перш, ніж приступати до нарізки всієї плитки, візьміть одну, і як слід потренуйтеся. Ріжте її в різних напрямках на вузькі смужки, дивіться на якість і рівність зрізу і вчіться на своїх помилках. Краще пустити в расход одну плитку, і, переконавшись у своїх силах, приступати до роботи, ніж зіпсувати кілька плиток вже в процесі укладання плитки.