Хочете виростити у себе на ділянці хороший урожай помідорів? Якщо у ваші плани не входить отримати від рослин суцільний ліс з листя і плоди горошинки, то все літо ви повинні займатися формуванням рослин. Для цього потрібно навчитися правильно прищипувати (пасинкувати) кущі.
Інструкція
-
Вирішіть, скільки стебел буде у вашого куща томата. Це залежить від сорту розсади (високорослі або обмежені за висотою) і місця її вирощування. У теплицях рослини формують найчастіше в 1 стебло. Така Формування знижує ризик розвитку страшного захворювання томатів — фітофторозу. В умовах відкритого грунту, можна дозволити кущах зростати в 2-3 стебла.
-
Через кілька днів після висадки розсади уважно огляньте кожен кущик помідор. Видаліть всі пасинки (бічні пагони, що формуються в пазухах листків) у високорослих (інтердетермінантних) форм. У детермінантних (обмежених по висоті) сортів томатів залиште один пасинок під першою квіткової пензлем і дві над нею.
-
Кожні 5-7 днів проводите пасинкування. Дуже ретельно перевіряйте рослини. Непомічений пасинок швидко росте і витягує всі сили куща на себе, сповільнюючи дозрівання вже зав’язалися плодів на інших стеблах.
-
В середині літа для отримання раннього врожаю пріщіпніте на вибіркових високорослих кущах верхню точку росту — відріжте верхівку головного стебла, залишивши 2-3 листочка після 6 квіткової кисті. На детермінантних сортах на кожному з стебел має бути по 2-3 квіткові кисті. При більшій кількості надісланих квіткових кистей, може вийти багато недозрілих і дрібних плодів.
Зверніть увагу
Кожен кущ томата повинен мати не менше 5-6 плодових кистей.
В серпні все листя на кущі до першої квіткової кисті можна видалити. Це поліпшить провітрювання і зав’язалися плоди будуть дозрівати швидше.
Корисні поради
Пасинки потрібно видаляти, залишаючи пеньок приблизно 2 см. Якщо їх виламувати повністю, то на їх місці знову виросте втечу.
Краще пасинки не обрізати, а обламувати руками, щоб не перенести інфекцію на інший кущ.