Як пришити липучку


 

Лента велькро, більше відома в народі як липучка або стрічка-контакт, дуже широко застосовується в швейної та взуттєвої промисловості як застібки. Особливо вона популярна на дитячому одязі, оскільки позбавляє малят від необхідності возитися з гудзиками, замками і шнурками. Останнім часом липучки часто застосовуються і на дитячих іграшках і килимках для кріплення аплікацій і знімних частин. Така застібка складається з двох частин: на одній частині стрічки знаходяться мікро-гачки, а на іншій — еластичні ворсинки. При зіткненні двох частин відбувається миттєвий контакт, частини міцно з’єднуються. Однак, щоб застібка-липучка працювала добре і надійно, необхідно правильно пришити її до виробу.



Вам знадобиться

— застібка-липучка;
- Товста голка;
- Наперсток;
- Нитки.

Інструкція

  1. Пришивати застібку потрібно по рівному краю стрічки, на якому немає петель і гачків, тобто по периметру липучки. Важливо, щоб стібки не торкалися робочої поверхні, в іншому випадку частини будуть нещільно кріпитися один до одного. Але й надто близько до краю стрічки пришивати не потрібно, застібка може відірватися при різкому ривку. Ворсиста сторона повинна бути спрямована вгору, а гачкуватим — вниз.


  2. Спосіб кріплення застібки залежить від виду виробу. У деяких випадках її можна кріпити внахлест, в інших — хлястиком.


  3. Інакше кріпиться стрічка-липучка до ламбрекенів. Візьміть викроєні смужку тканини шириною близько десяти сантиметрів, і зігніть її навпіл. До місця згину пришийте ворсисту частина липучки. Лицьову частину ламбрекену зшийте з лицьовою частиною вийшла стрічки, намагаючись не зачепити робочу поверхню липучки й поєднати шви. Далі прострочіть ламбрекен з виворітного боку. А гачкуватим частину застібки приклейте до карнизу.


  4. Більшість стрічок-липучок чорного кольору, тому й пришивати їх краще чорними нитками. В окремих випадках можна зробити контрастні стібки білими або бежевими нитками, але лінія повинна бути ідеально рівною. У будь-якому випадку колір ниток потрібно підбирати виходячи з бажаного загального вигляду виробу.


  5. Стрічки-липучки досить щільні, тому краще працювати товстої міцної голкою і наперстком. Це зробить роботу безпечною.


  6. Після того, як стрічка-липучка правильно пришита до виробу, його потрібно випрати. Не слід прати виріб при дуже високих температурах, це може деформувати застібки. Гладити липучки заборонено, вони можуть розплавитися, оскільки виготовляються з легкоплавких синтетичних матеріалів.



Корисні поради

Застосовується застібка-липучка і на спецодязі, туристичних приладді, медичних бандажах, сумках, гаманцях, та й будь-яких інших виробах, де потрібна швидка і легка застібка.