Як прив’язувати рибальські гачки? І початківці рибалки, і майстри рибного лову не раз задавалися цим питанням, коли видобуток буквально відпливала з рук тільки через те, що гачок був недостатньо закріплений. Прочитавши цю інструкцію, ви зможете без праці самостійно прив’язувати рибальські гачки.
Інструкція
- Скористайтеся простим спіральним вузлом без стопорною петлі, що зав’язуються за допомогою звичайної швейної голки. У вушко голки просмикуєте волосінь і прив’язуйте гачок.
- Використовуйте вузли, перевірені на практиці — такі, як один з представлених на малюнку.
- Не бажаєте витрачати час на вивчення складних малюнків застосування вузлів — тоді використовуйте один з найпростіших в застосуванні вузлів під назвою «Паломар».
- Не використовуйте плетену волосінь («плетінку»). Вона не підійде для даного вузла, тому що поверхня плетінки з нерівностями, які не дозволять вузлу затягнутися. Даний вузол досить легко і зручно в’язати, він з більшою ймовірністю збереже міцність волосіні. Також таким вузлом зручно прив’язувати блешню до волосіні, тим більше, що його використовують і самі виробники рибальських снастей. Недолік сайту «Паломар» полягає в тому, що його неможливо використовувати для волосіні великої товщини.
- Для виготовлення вузла візьміть волосінь, складіть її навпіл. В колечко гачка проведіть отриману петлю. Прив’яжіть до колечка гачка складену навпіл волосінь за допомогою звичайного сайту. Кінець петлі накиньте на цівку, візьміть однією рукою гачок, а інший — кінці волосіні і зробіть вузол. Прив’язаний таким вузлом гачок буде надійно утримувати здобич.
- Якщо гачок з вушком або лопаткою, використовуйте вузол «повідець». Він надійно збереже волосінь і не завдасть шкоди її міцності. Якщо колечко у гака відігнуті, тоді зробіть через нього просту проводку волосіні. Після проведіть волосінь до вигину і поверніть її до колечка, зробіть петлю. Кінцем волосіні обмотайте гачок в 5-10 витків. Тепер волосінь потрібно потягнути з обох сторін — надійний вузол зав’язаний.
Корисні поради
Згодом вивчені прийоми зав’язування вузлів будуть відтворюватися автоматично, як би самі собою, завдяки так званої м’язової (тактильної) пам’яті.