В офіційних документах СНИП дано таке визначення: «Горище — простір між покрівельними конструкціями». Горищні приміщення є власністю всіх власників приватизованих квартир, проте приєднати їх можуть тільки жителі верхніх поверхів.
Інструкція
- Ви можете або приватизувати горищне приміщення, або взяти його в оренду або безоплатне користування. Для того щоб приватизувати горище, потрібна згода не менше 2 / 3 власників квартир, але не тих, хто орендує муніципальне житло. Проведіть збори власників або обійдіть всі приватизовані квартири для того, щоб отримати дозвіл на приватизацію і реконструкцію горищного приміщення. Завірте це дозвіл у нотаріуса.
- Якщо на горищне приміщення претендують кілька власників, можливо, доведеться організувати ТСЖ і оформляти часткову власність.
- Оскільки на горищі можуть проходити різноманітні комунікації, отримайте дозвіл організації, на чиєму балансі знаходиться будинок. Отримайте технічні умови в комунальних службах і замовте проект реконструкції у будівельній організації, що має ліцензію. Проект узгодьте в ДАБК та отримайте дозвіл на будівельні роботи.
- Проведіть реконструкцію горищного приміщення. Після того, як закінчили реконструкцію, викликайте техніка з БТІ для проведення інвентаризації та отримання техпаспорту. Після отримання техпаспорту замовте в ліцензованій будівельної компанії технічний висновок про відповідність документам фактичної реконструкції.
- З усіма зібраними документами звертайтеся до суду для визнання права власності на нову площу. Зареєструйте право власності на горище в БТІ.
- Якщо ви хочете взяти горищне приміщення в оренду або у безоплатне користування, отримаєте нотаріально завірена згода 2 / 3 власників житла, організації-балансоутримувача, комунальних служб та БТІ. Буде потрібно також дозвіл на переробку горища та внесення змін у техпаспорт.
Зверніть увагу
Незаконна приватизація горищних приміщень може бути оскаржена в суді іншими власниками житла