Малюків треба всього вчити, не складають виключення і кошенята, які не знають, куди їм потрібно ходити в туалет. Трохи краще справи йдуть з підрощених тваринами, які прожили з мамою трохи довше, ніж їхні побратими. Діти всьому вчаться у дорослих, так і тут, спостерігаючи за поведінкою і звичками мами, малюки роблять все аналогічно її діям. Але не засмучуйтеся, якщо ви побачили невелику калюжку на паласі, кошеня можна привчити ходити в туалет.
Інструкція
-
Купуйте лоток і котячий наповнювач. Можете замінити наповнювач рваною папером. В подальшому, коли кошеня навчиться ходити в лоток, стежте, щоб там завжди було сухо. Коти охайні тварини і в брудний лоток не підуть, та й запах у квартирі через рідкісну зміни котячого туалету буде стояти не з приємних.
-
Якщо ви помітили, що кошеня метушиться і шукає затишний куточок, віднесіть його в лоток і строго поясніть, що ходити в туалет треба сюди і нікуди більше. Думка, що тварини не розуміють людей, помилкова. Насправді вони з легкістю вловлюють інтонацію і сенс сказаного. Якщо ви будете наблюдаеть за малюком і часто з ним розмовляти, ви в цьому переконаєтеся неодноразово.
-
Коли подія вже сталося і нічого виправити не можна, трохи посварити пухнастого капосника і знову відправте його в лоток. Деякі люди рекомендують тикати носом в те місце, де сталася надзвичайна пригода, але це неправильно. Максимум, що потрібно зробити, це просто показати те, що він накоїв і куди в наступний раз потрібно йти в туалет.
-
Періодично водите кошеня на екскурсію знайомитися з лотком, при будь-якій можливості нагадуйте малюкові, куди він повинен робити свої справи. Ну, а паласи доведеться перший час чистити, адже нічого з цим не зробити. Деякі котенята вловлюють, що від них вимагається, з першого разу і проблем не виникає.
Корисні поради
Ніколи не сваріть кошеня занадто сильно, від цього він не зрозуміє швидше, що від нього вимагається. Будьте м’які, але в теж час суворі.