Багато з нас пам’ятають зі свого дитинства шкільні домашні завдання, пов’язані з прочитанням великої кількості сторінок зовсім нецікавого тексту. До кінця виконання завдання цей текст вже з вух готовий був полізти, а батьки і вчителі весь час змушували читати більше і більше. Це геть відбивало інтерес до читання. Але як же тоді привчити дитину читати і при цьому не відбити, а, навпаки, прищепити йому інтерес до цього, по суті, захоплююче заняття?
Інструкція
- Починайте з малого. Для дитини дуже важливий період, коли він тільки вчиться читати. Всім зрозуміло, що для того, щоб оволодіти технікою швидкого і осмисленого читання, треба читати багато. Не завантажуйте дитини величезними текстами на перших порах. Для нього це занадто важко, швидко настає втома, і бажання знову братися за книжку пропадає моментально. Краще розділіть весь текст на безліч невеликих абзаців, і нехай дитина читає по маленькому уривку, роблячи перерви між читанням. Таким чином, дитина постійно буде змінювати рід діяльності, його очі не будуть сильно напружуватися, що є профілактикою збереження зору в дитячому віці. Але головне, в нього не пропаде до читання інтерес.
- Пам’ятайте, що кожному віку відповідає своя література. Не потрібно пропонувати дитині дуже хитромудрих книг і випереджати рівень його розвитку. Йому просто буде не цікаво читати цю літературу. Запропонуйте оповідання та повісті, що відповідають віку дитини. Тоді інтерес до читання не пропаде.
- Обов’язково звертайте увагу на шрифт текстів, запропонованих дитині. Дуже дрібний шрифт ускладнює і без того ще не сформувався навик читання. Оптимальна величина шрифту полегшить техніку читання, а відповідно і сприйняття читаного матеріалу. Це, в свою чергу, підвищить інтерес до читання.
- Таким чином, щоб привчити дитину читати, потрібно створити оптимальну навантаження і зацікавити його змістовною частиною пропонованої літератури. І якщо дитина захопилася читанням, хай читає. Не варто боятися перенапруги і відривати його від цього заняття. Просто потрібно стежити за достатком світла при читанні і шрифтом, щоб очі не перенапружуватися.