Одне з мудрих висловів свідчить: «Мета виховання — навчити дітей обходитися без нас». Батьки бажають бачити своїх дітей відповідальними, зібраними і самостійними, однак змушені виконувати за дитину його домашні та шкільні обов’язки. Як привчити дитину до самостійності?
Інструкція
- Дитина повинна виконувати ті обов’язки, які відповідають її віку. Розробіть систему штрафів і винагород за кожну роботу, яку потрібно виконувати. Штрафуйте і заохочуйте всіх членів сім’ї. Це буде справедливо і не викличе агресивної реакції у дитини.
- Спілкуйтеся з дитиною на рівних, сприймайте його як дорослого — у нього є права і обов’язки. Не переборщіть з емоціями і турботою, дитина повинна розуміти, що якщо він сам щось не зробить, це не зробить ніхто.
- Переконайтеся, що дитина розуміє, навіщо він сам повинен робити ту чи іншу роботу: прибирати ліжко, виносити сміття, поливати город і так далі. Поясніть йому, що кожен член сім’ї відповідає за свій «сімейний ділянку». Папа заробляє гроші і відповідає за ремонт будинку, мама готує, пере і прибирає, а діти …
- Стимулюйте дитини виконувати яку-небудь роботу. Наприклад: сміття він повинен виносити сам і безоплатно, а працювати на городі за винагороду. Стимулом можуть бути невеликі суми грошей. Це допоможе привчити дитину до самостійності і на практиці покаже ціну грошам.
- Запишіть дитину в спортивну секцію, але обов’язково за його інтересам. Спортивний режим чудово дисциплінує і привчає до зібраності і відповідальності. Влітку відправляйте дитину в табір, походи, в яких йому самостійно доведеться справлятися з дрібними труднощами.
- Стійте на своєму. Не виконуйте самі дитячі обов’язки і завжди запроваджують у життя те, що обіцяєте, будь то покарання або заохочення. Якщо ваша дитина відчує, що ви «блефуєте», і ніякого штрафу або винагороди після ваших слів не послідує, то вам ніколи не вдасться заробити авторитет у свого чада.