У перші роки життя дитини весь його світ замикається на батьках, і це не дивно. Але приходить момент, коли починає формуватися дитяча самостійність, а для жінки це можливість зайнятися своїми справами. Але хто з молодих мам і тат не знає, як часом буває складно привчити дитину грати поодинці?
Вам знадобиться
- Різнопланові іграшки;
- Фломастери;
- Папір;
- Пластилін;
- Мультфільми.
Інструкція
- З першого півроку життя залишайте малюка одного на хвилинку-другу, надавши йому можливість зайнятися своїми сосками та іграшками. Поступово збільшуйте цей час. Але будьте готові при першій ж прохання (при плачі, наприклад) прийти до нього на допомогу.
- Закупити іграшки, які підходять за віком дитині. Переконайтеся, що вони повністю безпечні: малюк буде пробувати їх «на зуб», намагатися розібрати і т.д. Жодна деталь іграшки не повинна нести навіть потенційну небезпеку.
- Познайомте чадо з новими іграшками, покажіть, як з ними можна грати і що робити. Побудьте якийсь час поруч, переконайтеся, що дитині цікаві нові придбання. Важливо почати гру спільно, щоб малюк у неї втягнувся.
- Надайте малюкові вибір: він може грати з машинками, а може помалювати. Нехай фломастери, фарби, папір чи пластилін будуть лежати поруч, щоб він міг перейти на інше заняття, коли захочеться, не просячи вас про допомогу.
- Якщо дитина втомилася, покажіть йому пару дитячих мультфільмів. Можливо, після них малюкові захочеться відтворити в грі деякі епізоди. Добре, якщо ви зможете придбати іграшкових героїв улюблених дитячих мультиків.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Не кидайте дитину на самоті, якщо він втомився, голодний або чимось засмучений. У такі хвилини йому потрібна батьківська підтримка, і самостійної гри все одно не вийде.
Не варто залишати дитину надовго, йти з кімнати або демонстративно займатися чимось іншим. Знаходитесь велику частину часу в одному приміщенні з чадом, але не втручайтеся в його дитячі справи, поки той сам не попросить.
Корисні поради
Якщо малюк слід за вами невідривно, не може грати самостійно, причин може бути кілька.
- Йому не вистачає емоційного тепла, йому здається, що батьки надто зайняті іншим і не люблять його. Приділяйте більше уваги тактильному контакту, цікавтеся його справами, показуйте, що ви любите свою дитину.
- Світ навколо здається небезпечним і злим. Тут батькам варто розібратися в причинах такого ставлення до навколишнього простору. Варіантів може бути декілька: малюк чимось наляканий, йому заважають різкі звуки, приснився кошмар або присутній невелике нездужання.
- Гра поодинці здається йому нудною. У цьому випадку спробуйте підібрати інший вид занять для малюка.