У багатьох мам питання привчання до горщика стоїть дуже гостро. По-перше, долають сумніви з приводу того, в якому віці слід почати привчання до горщика. По-друге, який горщик краще купити. І по-третє — як привчити дитину ходити на горщик по-великому? Більшість фахівців радять починати привчання з 1,5 років, тому як до цього віку дитина просто не може контролювати свої позиви в туалет.
Вам знадобиться
горщик
Інструкція
- Дитина ж не почне сам проситися на горщик, якщо його не привчати до цього. Вік, коли дитину потрібно привчати до горщика, став предметів гарячих суперечок у багатьох сім’ях. І все ж ось кілька моментів, які допоможуть вам визначити, чи можна вже привчати малюка до горщика:
- Малюк прокидається сухим днем після сну
- Може більше одного-двох годин залишатися сухим
- Вміє знімати і одягати штанці
- Не терпить мокрих підгузків
- Виявляє інтерес до туалету
- Попереджає Вас про те, що хоче в туалет - Якщо ви можете назвати хоча б половину з перерахованих пунктів, то сміливо купуйте горщик. Починайте регулярно висаджувати дитини після денного сну, намагайтеся кожні 2 години повторювати процедуру для того, щоб дитина звикла до горщика.
- Хваліть його, навіть якщо він і не збирається користуватися горщиком за призначенням. Головне — допомогти малюкові подружитися з цим пристроєм. І ще не змушуйте дитину насильно сидіти на горщику, інакше в нього виробиться негативне сприйняття цього предмета.
- Щоб привчити малюка ходити на горщик по-великому, спостерігайте за його поведінкою, засікаючи ті моменти, коли у дитини з’являється стілець (дитина затихає, крекче або тужиться, перестаючи в цей момент грати), оперативно садіть його на горщик. Якщо ж він відмовляється, то можна спробувати покласти кал в горщик і висловити позитивні емоції з цього приводу, щоб дитина зрозуміла, що вам подобається, коли випорожнення знаходяться саме в горщику.
Зверніть увагу
З появою памперсів у нашій країні для кого-то настало полегшення (прання менше, і діти сплять краще ночами), а хтось зіткнувся з проблемою важкого залучення дитини до горщика. А все тому, що він звикає не контролювати свої позиви, навіть, коли в стані вже це робити, тому що його не турбують мокрі штанці і відчуття дискомфорту.
Корисні поради
Взагалі намагайтеся більше заохочувати і не лайте сильно, якщо ваші спроби закінчилися черговою невдачею. Всьому свій час. Просто регулярно продовжуйте, не здаючись, висаджувати його на горщик.