Як привітати батюшку

Як привітати батюшку

Для багатьох віруючих, парафіян однієї церкви, настоятель цієї церкви стає воістину більше, ніж просто батюшка чи духовний батько. Хрест священика важкий, це мученицьке служіння, що вимагає самовіддачі. Тому не дивно бажання вірних парафіян віддячити і привітати свого батюшку. Як правильно привітати святого батька, щоб не викликати його невдоволення та не порушити церковні канони?

Інструкція

  1. Якщо при церкві є дитяча недільна школа, разом з її учням можна придумати театралізовану виставу-привітання батюшки з днем ​​Ангела. Беруть участь: ведучий (дитина постарше, років 13-14), два подорожнього (діти років 10), дівчинка (років 8) і один дорослий, який зіграє Ангела. У сценарії обігрується історія про подорожній, який ніс важку ношу-терпіння, ніс без ремствування, за що і був винагороджений тим, що Господь надав йому Ангела, який прийде на допомогу в скрутну хвилину. Закінчити уявлення можна зверненням до Ангола: — «Хранитель Ангел, батюшку храни! Продовж, Владико, батюшкіни дні! ».
  2. З днем ​​Ангела також можна привітати, подарувавши саморобну листівку. Знадобиться лист кольорового картону, наприклад, синього, кольоровий папір для створення фігурки ангела, клей ПВА і фарба-сріблянка. На звороті аркуша кольорового паперу потрібного кольору намалюйте деталі фігурки ангела, виріжте, наклейте на фон. Сріблянкою в кутку листівки намалюйте зірку. На звороті листівки напишіть теплі слова-побажання здоров’я, довголіття та терпіння. Такі листівки традиційно роками зберігаються в сім’ях священнослужителів.
  3. Вишита своїми руками іконка — відмінний подарунок батюшці, правда, такий подарунок зажадає від дарувальника досить багато часу, сил і терпіння. Можна вишити ікону з ликом святого покровителя батюшки. Для цього знадобляться різнокольорові нитки муліне, канва і схема вишивки. Її можна зробити самостійно, попередньо вивчивши оригінал-ікону.
  4. Серед доречних подарунків також можна назвати різний посуд із зображенням святого покровителя батюшки, привезені зі святих місць масла, ладан, святу воду, духовну літературу, частки мощей. Святого отця можна обдарувати і цілком повсякденними речами, наприклад, відрізом тканини на рясу або підрясник. При схваленні батюшки, можна подарувати церковне начиння або квіти. Але пам’ятайте, яким би не був подарунок, найголовніше — це щирі, що йдуть від самого серця слова, які супроводжують його!