Як приймати критику

Як приймати критику

Критика може бути різною і проявлятися може в різній формі. Вона може бути образливою, а може бути висловлена ​​в делікатному і завуальованому вигляді. Невдоволення, претензії, зауваження, звинувачення — все це критика. Іноді вона допомагає самовдосконалюватись, але іноді може спричинити виникнення комплексів. Щоб не сталося другого, потрібно вчитися правильно сприймати критику.

Інструкція

  1. Не ображайтеся на критику, в якій би формі вона не прозвучала. У цей момент постарайтеся звільнитися від усіх почуттів та емоцій, сконцентруйте всю свою увагу на словах, а не на те, як вони вимовляються. Зрозуміло, що це важко зробити і хочеться нагрубити людині у відповідь, особливо якщо для критики немає ніяких передумов. Але вміння абстрагуватися від емоцій дуже може допомогти вам не тільки в таких ситуаціях. Крім того, навіть в самій неконструктивної критики можна знайти щось для себе корисне, але для цього треба навчитися чути, що вам говорять.
  2. Якщо критика обгрунтована, і ви самі розумієте, що винні, то потрібно визнати свої помилки, виправити їх і надалі не допускати їх повторення. Наприклад, якщо ви часто спізнюєтеся, і вам роблять зауваження з цього приводу, то цілком очевидно, що потрібно якось виправити ситуацію. Виходьте з будинку раніше, ніж зазвичай, спробуйте змінити маршрут руху і т.д. Вам самим буде приємно, коли кількість критики знизиться. Таким чином, правильне сприйняття критичних висловлювань і подальші ваші дії, спрямовані на виправлення своїх промахів і недоліків, дозволяють самовдосконалюватися, зростати в особистому, а іноді і професійному планах.
  3. Якщо ви не розумієте, за що вас критикують, не варто відразу ж починати кричати та розмахувати руками. Краще уточніть, що ваш опонент має на увазі, нехай він конкретизує свою критику. Наприклад, в сім’ї часто можна почути від одного з партнерів звинувачення, що інший приділяє йому мало уваги. Але для всіх поняття кількості уваги і те, яким чином вона має проявлятися, різне, тому в цій ситуації постарайтеся розкласти все по поличках: в чому конкретно людині не вистачає уваги, як він хотів би його отримувати.
  4. Погляньте на ситуацію з іншого боку, особливо тоді, коли вам здається, що критика не обгрунтована. Якщо критикують вашу роботу, то спробуйте об’єктивно оціните її. Може, дійсно є якісь недоліки, які в запалі робочої діяльності ви просто не помітили, а тепер їх можна виправити. Те ж саме стосується і сімейних відносин. Сталася якась сварка між вами і чоловіком / дружиною, подивіться на предмет вашого розбрату з боку. Можливо, сварка виникла на порожньому місці, а якщо ж ні, то варто спробувати виправити ситуацію.