Піридоксин (вітамін В6) бере участь в обмінних процесах і відновлює порушені функції нервової системи. Препарат призначається при лейкопенії, гіповітамінозі, токсикозі вагітних, захворюваннях ЦНС, дерматитах, цукровому діабеті та лікуванні протитуберкульозними засобами.
Інструкція
- Вітамін В6 міститься в багатьох продуктах харчування. Найбільше його в овочах, злаках, яєчному жовтку, рибі, молоці, м’ясі, печінці великої рогатої худоби і тріски. Крім того, піридоксин частково синтезується в кишечнику. Найчастіше добову потребу в цьому вітаміні можна задовольнити за рахунок повноцінного харчування. Проте в деяких випадках цього недостатньо, тому лікар може призначити додатковий прийом аптечного вітамінного препарату.
Таблетки піридоксину випускаються в трьох дозах: 2 мг, 5 мг і 10 мг. - Для профілактики гіповітамінозу приймайте по дві таблетки (по 2 мг) піридоксину щодня. Дітям дозування зменшите вдвічі.
- При проведенні протитуберкульозного лікування приймайте піридоксин по 10 мг щодня. Це пов’язано з тим, що ізоніазид, використовуваний для боротьби з туберкульозом, часто викликає побічні явища з боку нервової системи.
- При вираженому гіповітамінозі В6 протягом місяця пийте по 3-4 таблетки (10 мг) піридоксину на добу. Дітям дозування розраховує лікар залежно від маси тіла і віку юного пацієнта.
- При сидеробластної анемії пийте 4 рази на день по 2 таблетки (10 мг) вітаміну В6. Поєднуйте прийом піридоксину з фолієвою кислотою, рибофлавіном і ціанокобаламіном.
- Пийте піридоксин після їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.
- При появі побічних ефектів (алергія, відчуття здавлювання кінцівок) — зверніться до лікаря. Можливо, він вважатиме за потрібне зменшити дозування або навіть відмінити препарат.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Препарат протипоказаний при наявності гіперчутливості і виразковій хворобі дванадцятипалої кишки і шлунка. При порушенні функції печінки піридоксин може погіршити її стан. У цьому випадку вітамін призначається в добовому дозуванні не більше 25 мг.