Як прочистити форсунки омивача


 

Запідозрити, що форсунки омивача працюють неякісно, ​​можна по виду струменя, що ллється на стекла. Якщо її натиск істотно зменшується, знижується, а то і зовсім пропадає, пора розібратися, в чому причина. Можливо, просто засмітилися форсунки.



Вам знадобиться

Компресор, великий шприц, тонка металева струна, шпилька, голка, мило, вода.

Інструкція

  1. Спочатку перевірте, чи є рідина в бачку. Якщо вона налита, ревізує всю систему для виключення інших можливих неполадок. Зручніше це робити вдвох. Один оглядає, інший натискає важіль подрулевого перемикача омивача. Обов’язково послухайте, дзижчить чи моторчик склоомивача. Переконавшись, що він працює, знайдіть під капотом місце приєднання трубочок, що йдуть від електронасоса до жиклерів. Зніміть ці шланги з форсунок. Перевірте, чи не засмітилися трубочки, натиснувши на важіль омивача. Якщо з них омиває рідина тече, значить, доведеться чистити форсунки.
  2. Бруд, набівшуюся в форсунку, приберіть вимиванням. Від’єднайте підвідний шланг. У великій шприц наберіть води. Промийте жиклер в зворотному напрямку струменем зі шприца. Всі забруднення виллється разом з водою з протилежного боку.
  3. Інший варіант: тонкої металевої струною, наприклад, від гітари, або шпилькою, голкою акуратно очистіть отвір жиклера настільки глибоко, наскільки це можливо. Потім форсунку ще й промийте струменем води зі шприца.
  4. Ще одне оригінальне пропозиція — продуйте жиклер сильним напором повітря. Вставте в форсунку зі знятими трубочками шприц і різко видавіть з нього повітря. Або використовуйте з тією ж метою автокомпрессор, що підключається до прикурювача.
  5. Якщо ніщо з перерахованого вище не допомогло, без розбирання не обійтися. Щоб нормально прочистити жиклер, зніміть пристрій з машини. Підніміть капот. Від’єднайте шланги. Стисніть зсередини засувки-пелюстки форсунки і обережно, щоб не пошкодити фарбу, витягніть її назовні.
  6. Замочіть форсунку в мильному розчині на ніч. Потім гарненько промийте. Якщо пристрій розбирається, зніміть кінцеву втулку. Витягніть пружину і кульку. Все ретельно промийте, продуйте і зберіть знову.
  7. Установку форсунок виконайте у порядку, зворотному зняттю.
  8. Зверніться в автосервіс. Фахівці за розумну ціну перевірять всю склоомиваючі систему вашого автомобіля і усунуть неполадки.

Зверніть увагу

Обов’язково знімайте подводящую трубочку форсунки при її промиванні водою. Якщо цього не зробити, бруд потрапить в систему омивача і засмітить небудь інше — шланг або електронасос. У кращому випадку вона знову опиниться в форсунці.

Застосування гострих металевих предметів небезпечно можливістю пошкодити калібрований отвір, що призводить жиклер в неробочий стан. Або ймовірністю виковирнуть розпилюючи кулька з дірочкою, який є в деяких видах форсунок. Він істотно впливає на тиск в системі склоомивача. Без нього нормального розбризкування не виходить.

Корисні поради

Якщо форсунки забиваються брудом регулярно, можливо, в бачок з омиваючої рідиною потрапив якесь сміття. Коли будете чистити жиклери, промийте і бачок.