Найбільш легким способом ліквідувати фірму, що має борги, є продаж такої фірми новим власникам. В цьому випадку змінюється і головний бухгалтер, і керівник компанії. Таким чином, вся відповідальність за фірму і за всі фінансові справи в ній будуть нести в подальшому нові власники та посадові особи.
Інструкція
- Підберіть кандидатуру нового засновника і керівника компанії. Підготуйте всю статутну та фінансово-господарську документацію для того, щоб подати її до податкових органів вашого міста чи району.
- Заплатіть держмито у встановленому розмірі. Завірте в нотаріальній конторі підпису нового генерального директора на заяві про внесення нової компанії в ЕГРЮЛ (форма P14001).
- Подайте документи для державної реєстрації у Федеральній Податковій Службі (слід подавати їх через нового керівника фірми). Отримайте документи у Федеральній Податкової Служби. Серед документів:
- Виписка з ЕГРЮЛ про новий засновника організації та про її новому генеральному директорові;
- Свідоцтво про реєстрацію змін до установчих документах організації (адреса фірми, її контактні дані та реквізити);
- Свідоцтво про реєстрацію змін, не пов’язаних з установчими документами організації. - Зареєструйте договір купівлі-продажу, надавши в обов’язковому порядку наступні документи:
- Рахунки інвентаризації фірми;
- Бухгалтерський баланс;
- Експертний висновок, складений після перевірки фірми незалежним аудитором;
- Перелік всіх боргів із зазначенням їх розміру та строків їх погашення. - Підготуйте акт про прийом-передачу всієї фінансово-господарської документації компанії. На цьому акті повинна стояти як ваша підпис, так і підписи нового власника організації, нового головного бухгалтера та інших посадових осіб (якщо це передбачено новим статутом організації).
Зверніть увагу
На відміну від угод з нерухомістю, необхідно реєструвати не тільки перехід майна до нового власника, але і сам договір. Договір буде вважатися укладеним тільки з моменту його реєстрації.