При продажу нежитлового приміщення комерційного головне полягає в тому, щоб знайшлися покупці. У оформлення угоди купівлі — продажу і передачі приміщення від одного власника іншому присутні деякі юридичні тонкощі, але головне залишається незмінним — продавцем приміщення повинен бути власник. Тобто, якщо право власності на нежитлове приміщення не оформлено, продати його не можна.
Вам знадобиться
-Паспорт всіх учасників угоди
-Довідка з БТІ для продажу приміщення
-Правовстановлюючі документи на приміщення та на землю під ним і біля нього
-Попередній договір при передачі задатку
-Договір купівлі — продажу
-Акт прийому — передачі
Інструкція
- Для того, щоб знайти покупців, проведіть велику рекламну компанію. Краще підключити до цього професійні фірми, які спеціалізуються на даній сфері діяльності. Якщо покупець знайшовся, візьміть завдаток та нотаріально його оформите, вказавши штрафні санкції за невиконання умов угоди. Обов’язково напишіть у договорі, що при відмові покупця від покупки гроші дані в завдаток за попередню угоду не повертаються. Це убезпечить вас від втрати часу і скоротить ваші збитки з утримання будівлі весь цей час. Професійний нотаріус чудово розбирається в договорах такого роду.
- Далі, маючи на руках свідоцтво про право на власність нежитлового приміщення та свідоцтво про право на власність земельної ділянки що знаходиться під приміщенням і навколо нього, візьміть виписку з кадастрового паспорта в БТІ. Якщо технічні документи на приміщення робилися давно, то без виклику технічного співробітника вам цю виписку не дадуть. Викличте техніка. Заплативши по прискореному тарифом, всі документи зроблять швидко.
- Після цього можна переходити до укладання основного договору купівлі — продажу. Вкажіть у ньому реальну вартість приміщення. Якщо гроші в розмірі цієї суми вам не будуть передані, то довести в суді буде нічого не можливо. Обов’язково пропишіть окремим рядком, в якій валюті і коли будуть передані гроші. Хто буде нести витрати з оформлення угоди та передачі грошей через банк або банківську комірку. Вкажіть номер кадастрового паспорта приміщення.
- Після підписання нотаріального договору обома сторонами він вступає в законну силу, але всі витрати з утримання приміщення все ще несе на собі продавець даного приміщення. Тому перед реєстрацією прав на нерухомість на ім’я покупця отримаєте всі належні вам гроші і складіть акт прийому — передачі приміщення. Після підписання сторонами акту прийому — передачі всю відповідальність за приміщення і витрати на його утримання переходять на бік покупця.