Як продати завод

Як продати завод

Простим смертним навряд чи доведеться коли-небудь в житті продавати заводи-пароплави, проте, якщо ви — студент юридичного факультету або просто цікавий громадянин, то вам, ймовірно, буде цікаво дізнатися, як же все-таки продаються заводи або промислові комплекси.

Інструкція

  1. Відповідно до ГК РФ з продажем підприємства продавець передає його у власність покупцеві як єдиний майновий комплекс, що є об’єктом нерухомості. Склад цього комплексу визначається за згодою сторін.
  2. Перед продажем проведіть збори акціонерів заводу і складіть акт про згоду легітимного більшості на відчуження власності.
  3. Проведіть інвентаризацію і аудиторську перевірку. Ознайомте акціонерів і майбутніх власників з їх результатами.

    На заключній стадії договір реєструється в установі юстиції, після чого здійснюється передача підприємства покупцю згідно з передавальним актом. Перехід права власності також реєструється в установі юстиції.
  4. Повідомите офіційними листами всіх кредиторів про майбутній продаж підприємства, отримаєте від їх листи про те, що вони не заперечують.
  5. Підготуйте підсумковий документ — договір купівлі-продажу, який вважається укладеним після реєстрації. На відміну від звичайного договору з продажу нерухомості, він, по-перше, передбачає поступку прав на користь покупця, і, по-друге, переведення боргів на покупця за згодою кредиторів.
  6. З причини того, що продаж підприємства є великою угодою, вона підлягає схваленню ради директорів або загальних зборів акціонерів, за результатами яких складається протокол. У разі якщо і для покупця ця угода є великою, то вона також повинна бути затверджена компетентним органом.
  7. Недотримання цих вимог може призвести до того, що операція буде визнана недійсною. Невід’ємною частиною договору щодо продажу підприємства є пакет документів, куди входять аудиторський висновок, акт інвентаризації, бухгалтерський баланс і реєстр зобов’язань.
  8. В обов’язковому порядку про майбутню операцію повідомляються кредитори для отримання їх згоди на переведення боргу. Договір підписується обома сторонами з доданням усіх вищевказаних документів.
  9. Одним з найважливіших пунктів договору є питання про ціну. Він узгоджується сторонами в письмовому вигляді, про що обов’язково прописується в договорі. Ціна визначається з урахуванням вартості всіх видів майна підприємства.