Однією з найпоширеніших проблем приватного землекористування є земельні спори. Часто вони пов’язані з бажанням власника продати свою частку. Якщо таким власником є ви, то перш за все повинні пам’ятати, що інші співвласники мають переважне право покупки.
Вам знадобиться
- Правильно оформлені документи;
- Допомога юриста.
Інструкція
- Щоб продати свою частку, ви повинні мати на руках належним чином оформлені документи, що підтверджують право власності на земельну частку. Їх наявність дозволить вам почати операцію з продажу належить вам майна.
- Повідомте орган місцевого самоврядування та співвласників про продаж своєї частки в письмовій формі, при цьому вказавши ціну та умови продажу. Невиконання цієї вимоги може обернутися для вас судовим розглядом з приводу позову співвласників про недотримання умов продажу та переказ на себе обов’язків покупця.
- Далі вам доведеться почекати один місяць, протягом якого будь-який співвласник має право купити вашу частку за оголошеною ціною. Якщо ніхто не виявить бажання придбати вашу долю, ви повинні сповістити про це орган державної влади і або знизити ціну (і тоді процедура повториться), або продати земельну частку іншому покупцеві за договірною ціною.
- Угода купівлі-продажу повинна бути оформлена юридично і зареєстрована. При недотриманні цього правила вона буде вважатися незаконною. Пам’ятайте, що будь-яка операція повинна бути підтверджена документами.
- Якщо ви зареєструєте угоду купівлі-продажу, не повідомивши про це органи влади суб’єкта РФ, ви ризикуєте протягом року з моменту укладення угоди знову бути втягнутим у судовий процес з боку органів влади. При цьому ви можете програти судову справу, і тоді доведеться заплатити не тільки судові витрати, а й, можливо, моральну компенсацію покупцеві, введеному в оману. Щоб уникнути всіх цих непорозумінь уважно ознайомтеся з порядком проведення операції купівлі-продажу
Корисні поради
Якщо ви сумніваєтеся в правильності ваших вчинків, то запросіть кваліфікованого юриста. Він допоможе грамотно провести операцію і попередить про підводні камені законодавства.