Багато роботодавців встановлюють знову надійшли на роботу співробітникам випробувальний термін, який за законом може бути тривалістю до трьох місяців. Продовжити випробування працівнику дозволяється лише при відсутності його на робочому місці з тимчасової непрацездатності, прогулу, простою підприємства.
Вам знадобиться
- Документи працівника;
- Документи, що підтверджують відсутність працівника на робочому місці;
- Документи підприємства;
- Печатка організації;
- Трудовий Кодекс РФ.
Інструкція
- Відповідно до трудового законодавства продовження випробувального терміну працівнику необхідно оформити відповідним наказом. У шапці документа впишіть повне та скорочене найменування організації відповідно до установчих документів або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи відповідно до документа, що посвідчує особу, якщо організаційно-правова форма підприємства — індивідуальний підприємець.
- Напишіть назву документа великими літерами, надайте йому номер. Впишіть назву міста, в якому розташована організація. Вкажіть тему наказу, яка в даному випадку відповідає продовження випробувального терміну. Напишіть причину складання наказ. Наприклад, у зв’язку з відсутністю на робочому місці.
- Вкажіть причину видання документа, яка може відповідати тимчасової непрацездатності працівника, прогулу, а також простою підприємства з вини працівника, роботодавця або з причини, що не залежить ні від того, ні від іншого. Відповідно до Трудового Кодексу продовжувати випробування з тієї причини, що роботодавець за його закінченні не зміг зрозуміти, чи підходить йому даний співробітник, не дозволяється.
- Напишіть термін продовження випробування для співробітника. Його дозволяється продовжувати кількість робочих днів: які вказані в листку непрацездатності, представленому працівником; прописаних у доповідній записці керівника структурного підрозділу (у разі прогулу); зазначених у відповідному наказі про просте (у разі простою).
- Напишіть прізвище, ім’я, по батькові працівника, якому слід продовжити випробувальний термін, його табельний номер і посада, на яку він прийнятий на умовах проходження випробування.
- Покладіть відповідальність за виконання наказу на обличчя, провідне кадрові документи. Вкажіть його прізвище, ім’я, по батькові, займану ним посаду.
- Прикладіть в якості підстави документи, що підтверджують факт відсутності працівника на його робочому місці за час проходження випробувального терміну. Вкажіть їх назви в наказі.
- Завірте наказ печаткою організації, підписом директора компанії. Ознайомте фахівця, якому продовжено випробувальний термін, з документом під підпис.